Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychOchrona danychOchrona danych osobowychWniosek konsumenta - bankowy rejestr
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Wniosek konsumenta - bankowy rejestr

4.1/5 z 7 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)
Szczegóły płatności wzoru dokumentu
Wpisz poniżej adres poczty elektronicznej, na który ma zostać przesłany wybrany przez Ciebie wzór dokumentu. Pamiętaj, że możemy dokonać tej czynności tylko, jeśli wyrazisz zgodę dotyczącą przetwarzania Twoich danych. Kliknij przycisk "Pobierz dokument", a następnie sprawdź swoją skrzynkę poczty elektronicznej.
Adres e-mail:
Jeżeli masz już założone konto, zaloguj się!

System CBD BANKOWY REJESTR (inaczej zwany MIG BR lub BRKNBankowy Rejestr Klientów Niesolidnych) jest utworzony na podstawie art. 105 ust. 4, 4a i 4d oraz ust. 105a Prawa bankowego i prowadzony przez Związek Banków Polskich. System umożliwia wymianę informacji pomiędzy bankami o swoich klientach, gdy łączna wartość zobowiązań przekracza 200 zł (w przypadku osób fizycznych – konsumentów) lub 500 zł w przypadku przedsiębiorców, a świadczenia powstałe w wyniku tych zobowiązań są wymagalne od co najmniej 60 dni. Banki przekazują do Związku Banków Polskich w sposób automatyczny informację o swoich klientach, których zobowiązania zostały zakwalifikowane – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 10 grudnia 2003 roku w sprawie zasad tworzenia rezerw na ryzyko związane z działalnością banków – do należności „wątpliwych” bądź „straconych”. W przypadku osób fizycznych mamy do czynienia tylko z tą drugą kategorią tj. należnościami „straconymi”.

Pobierz wzór dokumentu - Wniosek konsumenta o udzielenie informacji - bankowy rejestr

Wydarzenie życiowe: Ochrona danych › Ochrona danych osobowych
Typ dokumentu: Pismo › Administracyjny
Gałąź prawa: Prawo administracyjne › Prawo osobowe
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

konsument

,

bankowy rejestr

,

BRKN

,

udzielenie informacji

,

CDB

,

dane osobowe

,

ochrona danych osobowych

,

tajemnica bankowa

,

MIG DZ

,

wzory dokumentów

Autor: Autor zewnętrzny
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF
Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów