Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychInnePismo procesowe / PismoReklamacja wycieczki
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Reklamacja wycieczki

4.3/5 z 3 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)
Szczegóły płatności wzoru dokumentu
Wpisz poniżej adres poczty elektronicznej, na który ma zostać przesłany wybrany przez Ciebie wzór dokumentu. Pamiętaj, że możemy dokonać tej czynności tylko, jeśli wyrazisz zgodę dotyczącą przetwarzania Twoich danych. Kliknij przycisk "Pobierz dokument", a następnie sprawdź swoją skrzynkę poczty elektronicznej.
Adres e-mail:
Jeżeli masz już założone konto, zaloguj się!

Podstawą prawną reklamacji nieudanej wycieczki jest art. 16b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych.

Zgodnie z jego regulacją, jeżeli w trakcie imprezy turystycznej klient stwierdza wadliwe wykonywanie umowy, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym wykonawcę usługi oraz organizatora turystyki. Reklamację możesz złożyć zarówno w czasie trwania wycieczki, jak i po jej zakończeniu.

Z jakich powodów można złożyć reklamację? Może być to na przykład spóźniony lot, złe warunki hotelowe, standard miejsca noclegowego odbiegający od umownego, brak obiecanych atrakcji itp. 

Pobierz wzór dokumentów: Reklamacja wycieczki

Wydarzenie życiowe: Inne › Pismo procesowe / Pismo
Typ dokumentu: Pismo
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo konsumenckie
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

reklamacja usługi turystycznej

,

reklamacja wycieczki

,

reklamacja

,

reklamacja do organizatora turystyki

Autor: Rafał Rodzeń
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: DOCXPDFTXT
Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów