Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychRejestracja Sąd / UrządRejestracjaKRS - ZH
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

KRS - ZH

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)
Szczegóły płatności wzoru dokumentu
Wpisz poniżej adres poczty elektronicznej, na który ma zostać przesłany wybrany przez Ciebie wzór dokumentu. Pamiętaj, że możemy dokonać tej czynności tylko, jeśli wyrazisz zgodę dotyczącą przetwarzania Twoich danych. Kliknij przycisk "Pobierz dokument", a następnie sprawdź swoją skrzynkę poczty elektronicznej.
Adres e-mail:
Jeżeli masz już założone konto, zaloguj się!

Spółki kapitałowe mogą łączyć się ze sobą nawzajem oraz ze spółkami osobowymi. Z kolei spółki osobowe mogą łączyć się między sobą tylko przez zawiązanie spółki kapitałowej. Zarząd każdej z łączących się spółek powinien zgłosić do sądu rejestrowego uchwałę o łączeniu się spółki w celu wpisania do rejestru wzmianki o takiej uchwale. 

Podziałowi spółek mogą podlegać wyłącznie spółki kapitałowe, które można podzielić na dwie lub więcej spółek kapitałowych. Plan podziału wraz z wnioskiem o wyznaczenie biegłego należy zgłosić do sądu rejestrowego spółki dzielonej lub spółki przejmującej. Z kolei w przypadku podziału przez zawiązanie nowej spółki powinien być zgłoszony do sądu rejestrowego spółki dzielonej.

Przekształcenie spółki handlowej w inną spółkę handlową polega na tym, że spółka handlowa o strukturze jednego typu zmienia swojoą strukturę na strukturę spółi przekształconej. Spółka przekształcana staje się spółką przekształconą z chwilą wpisu  spółki przekształconej  do rejestru.


Pobierz dokument - Zmiana - połączenie, podział, przekształcenie spółki - załącznik do wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców

Wydarzenie życiowe: Rejestracja Sąd / Urząd › Rejestracja
Typ dokumentu: Wniosek › KRS
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Krajowy Rejestr Sądowy
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

krajowy rejestr sądowy

,

formularz

,

połączenie spółek

,

przekształcenie spółki

,

podział spółek

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF
Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów