Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychUbezpieczenie społeczne (ZUS)RejestracjaZUS DRA

ZUS DRA

5/5 z 413 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Płatnik składek (osoba fizyczna opłacająca składkę wyłącznie za siebie) zobowiązany jest przesłać deklarację rozliczeniową, imienne raporty miesięczne oraz opłacić składki za dany miesiąc, nie później niż do 10 dnia następnego miesiąca lub do 15 dnia następnego miesiąca - dla pozostałych płatników, wyłączając jednostki budżetowe, które mają termin do 5 dnia.

 

Pobierz - Formularz ZUS DRA Deklaracja rozliczeniowa
 

Pobierz dokument: ZUS DRA
Wydarzenie życiowe: Ubezpieczenie społeczne (ZUS) › Rejestracja
Typ dokumentu: Formularz › ZUS
Gałąź prawa: Ubezpieczenia społeczne › Opieka społeczna
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

ubezpieczenie społeczne

,

ZUS DRA

,

deklaracja rozliczeniowa

,

formularz

Autor: Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF

Deklaracja rozliczeniowa ZUS DRA jest dokumentem zbiorczym za wszystkich ubezpieczonych i z wszystkich tytułów. Zawiera ona rozliczenie składek, a także wypłaconych w tym samym miesiącu świadczeń finansowanych z ubezpieczeń społecznych i budżetu państwa (zasiłków oraz zasiłków rodzinnych - wraz z dodatkami - i pielęgnacyjnych) . W deklaracji rozliczeniowej płatnik dokonuje również rozliczenia należnych składek na Fundusz Pracy i/lub Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Do sporządzonej deklaracji rozliczeniowej załącza imienne raporty miesięczne za ubezpieczonych.
 

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów