Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychKarne postępowanie / wykroczeniowe postępowaniePrzestępstwoZawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

4/5 z 701 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wzór pisma - zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jest kierowane do organów ścigania. Proszę jednak pamiętać, że ważne jest, aby w zawiadomieniu szczegółowo opisać na czym polega przestępstwo i jeżeli to możliwe wskazać na dowody (świadków) oraz je załączyć (dokumenty).

Pobierz wzór pisma - zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Pobierz dokument: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa
Wydarzenie życiowe: Karne postępowanie / wykroczeniowe postępowanie › Przestępstwo
Typ dokumentu: Pismo › Karne postępowanie
Gałąź prawa: Prawo karne › Karne prawo procesowe
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

prokuratura

,

uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa

,

karne prawo

,

przestępstwo

,

zawiadomienie

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Prokurator
Formaty plików: DOCXPDF
PORADY PRAWNE ONLINE

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa najprościej mówiąc jest to informacja, którą każdy z nas może przekazać Policji lub prokuratorowi, w sytuacji, gdy wiemy o jakimś wydarzeniu lub sytuacji, która może być przestępstwem. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa można złożyć wtedy, kiedy posiada się informacje o dowolnym przestępstwie. Jeśli, jako pokrzywdzony posiadasz informacje o popełnieniu przestępstwa na Twoją szkodę lub jeśli byłeś bezpośrednim świadkiem takiego przestępstwa, najlepiej udaj się do najbliższego komisariatu Policji lub jednostki prokuratury. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa można złożyć ustnie lub pisemnie. W pierwszym przypadku, należy opowiedzieć policjantowi lub prokuratorowi o całym wydarzeniu. Po złożeniu ustnego zawiadomienia można zostać od razu przesłuchanym w charakterze świadka. Obie formy złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, czyli zawiadomienie, jak i przesłuchanie, zostanie zapisane w protokole, który wypełni policjant/ lub rokurator. Na koniec musisz podpisać protokół.

PORADY PRAWNE ONLINE
Obsługa prawna firm i osób
Windykacja należności, odszkodowania
spadki, rozowdy, zakładanie spółek
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów