Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieWezwanie do zapłatyZarzuty od nakazu zaplaty
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Zarzuty od nakazu zaplaty

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Zarzuty pozwanego od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym w postępowaniu uproszczonym są jednocześnie odpowiedzią na pozew. Sąd wydając nakaz zapłaty i przesyłając go pozwanemu, nakazuje aby w ciągu dwóch tygodni od doręczenia tego nakazu zaspokoił roszczenie w całości wraz z kosztami albo w tym terminie wniósł zarzuty do sądu.

 

Wzór dokumentu - Zarzuty od nakazu zapłaty zawierający przykładowe dane.

 

Pobierz dokument: Zarzuty od nakazu zaplaty
Wydarzenia życiowe: Zobowiązanie › Wezwanie do zapłaty, Zobowiązanie › Sprawa sądowa, Zobowiązanie › Odwołanie / sprzeciw
Typ dokumentu: Formularz › Sądowy
Gałęzie prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań, Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

roszczenie

,

formularz

,

formularz sądowy

,

nakaz zapłaty

,

zarzut pozwanego

,

postępowanie nakazowe

,

zarzuty

,

pozew o zapłatę

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: PDFDOCX

Pozwany w zarzutach może zarzucić powodowi, że nie wykazał odpowiednimi dowodami istnienia roszczenia, jego wysokości czy też w inny sposób nie dowiódł, że pozwany ma zapłacić powodowi wskazaną w pozwie należność. Pozwany powinien także wpisać w sprzeciwie ewentualne zarzuty związane z powołaniem się na zarzut przedawnienia roszczenia, a także te związane z ewentualnym przelewem wierzytelności przez innego wierzyciela (np. bank).

 

Przygotowany przez naszych prawników wzór dokumentu - zarzuty od nakazu zapłaty stanowią zarzuty od nakazu zapłaty przygotowane w postępowaniu uproszczonym - na formularzu. Zarzuty na formularzu mogą być wniesione zawsze (spełnia się wówczas wymogi dla pisma procesowego). W postępowaniu uproszczonym nie sporządzenie zarzutów na formularzu stanowi brak formalny, który należy uzupełnić.

Najpopularniejsze