Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieWezwanie do zapłatyZarzuty od nakazu zaplaty

Zarzuty od nakazu zaplaty

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Zarzuty pozwanego od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym w postępowaniu uproszczonym są jednocześnie odpowiedzią na pozew. Sąd wydając nakaz zapłaty i przesyłając go pozwanemu, nakazuje aby w ciągu dwóch tygodni od doręczenia tego nakazu zaspokoił roszczenie w całości wraz z kosztami albo w tym terminie wniósł zarzuty do sądu.

 

Wzór dokumentu - Zarzuty od nakazu zapłaty zawierający przykładowe dane.

 

Pobierz dokument: Zarzuty od nakazu zaplaty
rekomendacja:
Wydarzenia życiowe: Zobowiązanie › Wezwanie do zapłaty, Zobowiązanie › Sprawa sądowa, Zobowiązanie › Odwołanie / sprzeciw
Typ dokumentu: Formularz › Sądowy
Gałęzie prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań, Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

formularz

,

roszczenie

,

zarzuty

,

formularz sądowy

,

nakaz zapłaty

,

pozew o zapłatę

,

postępowanie nakazowe

,

zarzut pozwanego

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: PDFDOCX

Pozwany w zarzutach może zarzucić powodowi, że nie wykazał odpowiednimi dowodami istnienia roszczenia, jego wysokości czy też w inny sposób nie dowiódł, że pozwany ma zapłacić powodowi wskazaną w pozwie należność. Pozwany powinien także wpisać w sprzeciwie ewentualne zarzuty związane z powołaniem się na zarzut przedawnienia roszczenia, a także te związane z ewentualnym przelewem wierzytelności przez innego wierzyciela (np. bank).

 

Przygotowany przez naszych prawników wzór dokumentu - zarzuty od nakazu zapłaty stanowią zarzuty od nakazu zapłaty przygotowane w postępowaniu uproszczonym - na formularzu. Zarzuty na formularzu mogą być wniesione zawsze (spełnia się wówczas wymogi dla pisma procesowego). W postępowaniu uproszczonym nie sporządzenie zarzutów na formularzu stanowi brak formalny, który należy uzupełnić.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów