Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychKarne postępowanie / wykroczeniowe postępowanieUdzielenie informacjiZapytanie o karalności / niekaralności

Zapytanie o karalności / niekaralności

4.4/5 z 571 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego sporządzony zostaje w jednym egzemplarzu. Konieczne jest opłacenie zapytania z Krajowego Rejestru Karnego w wysokości 50 zł znakiem opłaty sądowej. Znaki opłaty sądowej można nabyć w kasie sądu oraz bankach. Biura Krajowego Rejestru Karnego przyjmujące wnioski znajdują się tylko w sądach w dużych miastach.

Pobierz wzór dokumentu - Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego

Pobierz dokument: Zapytanie o karalności / niekaralności
Wydarzenie życiowe: Karne postępowanie / wykroczeniowe postępowanie › Udzielenie informacji
Typ dokumentu: Wniosek › Karne postępowanie
Gałąź prawa: Prawo karne › Karne prawo materialne
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

Krajowy Rejestr Karny

,

niekaralność

,

karne prawo

,

karalność

,

zapytanie o karalność

,

zapytanie o osobie

,

informacja o osobie

,

wniosek

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Jeżeli podmiotem kierującym zapytanie jest osoba prawna (np. spółka z o.o., spółka akcyjna) albo spółka osobowa (np. spółka jawna, komandytowa), a zapytanie dotyczy członka jej organu zarządzającego bądź wspólnika, to do zapytania należy dołączyć dokument potwierdzający ten fakt np. aktualny wypis z KRS, uchwałę zgromadzenia wspólników lub rady nadzorczej o powołaniu członka zarządu, decyzję o powołaniu itp. W podpisie powinna figurować osoba, która widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Osoby, które osobiście składają zapytanie, muszą przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego (może być kserokopia). Natomiast, jeśli zapytanie składa inna osoba niż wymieniona w Krajowym Rejestrze Sądowym, powinna posiadać pełnomocnictwo sporządzone na druku firmowym przez osobę, która złożyła podpis na zapytaniu oraz przedłożyć do wglądu aktualny wypis z KRS.
 

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
Najpopularniejsze
Ostatnio dodane