Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychKarne postępowanie / wykroczeniowe postępowanieUdzielenie informacjiZapytanie o karalności / niekaralności
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Zapytanie o karalności / niekaralności

4,4/5 z 571 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego sporządzony zostaje w jednym egzemplarzu. Konieczne jest opłacenie zapytania z Krajowego Rejestru Karnego w wysokości 50 zł znakiem opłaty sądowej. Znaki opłaty sądowej można nabyć w kasie sądu oraz bankach. Biura Krajowego Rejestru Karnego przyjmujące wnioski znajdują się tylko w sądach w dużych miastach.

Pobierz wzór dokumentu - Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego

Pobierz dokument: Zapytanie o karalności / niekaralności
Wydarzenie życiowe: Karne postępowanie / wykroczeniowe postępowanie › Udzielenie informacji
Typ dokumentu: Wniosek › Karne postępowanie
Gałąź prawa: Prawo karne › Karne prawo materialne
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

karalność

,

informacja o osobie

,

niekaralność

,

wniosek

,

Krajowy Rejestr Karny

,

zapytanie o osobie

,

zapytanie o karalność

,

karne prawo

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Jeżeli podmiotem kierującym zapytanie jest osoba prawna (np. spółka z o.o., spółka akcyjna) albo spółka osobowa (np. spółka jawna, komandytowa), a zapytanie dotyczy członka jej organu zarządzającego bądź wspólnika, to do zapytania należy dołączyć dokument potwierdzający ten fakt np. aktualny wypis z KRS, uchwałę zgromadzenia wspólników lub rady nadzorczej o powołaniu członka zarządu, decyzję o powołaniu itp. W podpisie powinna figurować osoba, która widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym. Osoby, które osobiście składają zapytanie, muszą przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego (może być kserokopia). Natomiast, jeśli zapytanie składa inna osoba niż wymieniona w Krajowym Rejestrze Sądowym, powinna posiadać pełnomocnictwo sporządzone na druku firmowym przez osobę, która złożyła podpis na zapytaniu oraz przedłożyć do wglądu aktualny wypis z KRS.
 

Najpopularniejsze
Ostatnio dodane