Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychSprzedażWezwanie do zapłatyWzór wezwania do zapłaty
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wzór wezwania do zapłaty

4,4/5 z 91 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Niestety, często się zdarza, że osoba lub firma nie płaci swoich zobowiązań (długów). W sytuacji, gdy termin do zapłaty należności upłynął należy wezwać dłużnika do spłaty zobowiązania. W tym celu należy wezwać dłużnika do spłaty długu poprzez wysłanie do niego pisemnego wezwania do zapłaty.

Pobierz wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty zobowiązań dłużnika

Wersja płatna pliku Wezwanie do zapłaty zobowiązań dłużnika w formacie PDF została przygotowana przez naszych prawników. Jest to dokument w formacie PDF zawierający: wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty zobowiązań dłużnika, dokument uzupełniony przykładowymi danymi, informację dodatkową zawierającą podstawowe wiadomości dot. wezwania do zapłaty Pobierając wersję płatną wezwania do zapłaty z łatwością przygotujesz i uzupełnisz odpowiedni dokument lub pismo procesowe. Wystarczy wysłać sms’a i pobrać plik.

Pobierz dokument: Wzór wezwania do zapłaty
Wydarzenie życiowe: Sprzedaż › Wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu: Pismo › Wezwanie
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

zabezpieczenie roszczeń

,

zabezpieczenie wierzytelności

,

cywilne prawo

,

cywilne postępowanie

,

wezwanie do zapłaty

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF

W wezwaniu do zapłaty zobowiązań dłużnika należy podać przede wszystkim datę, do kiedy oczekujemy na zapłatę należności. Termin ten powinien być stosunkowo krótki, aby niepotrzebnie nie przedłużać całej procedury. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdyby okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie całego postępowania cywilnego. Jednakże z drugiej strony należy dłużnikowi dać realną szansę na wywiązanie się z zapłaty. Ponadto, w wezwaniu do zapłaty zobowiązań dłużnika warto także podać numer konta - wówczas dłużnik nie będzie mógł wymawiać się jego brakiem. W wezwaniu do zapłaty trzeba podać także osobę uprawnioną do kontaktu - na wypadek, gdyby brak zapłaty wynikał z przyczyn nieleżących po stronie dłużnika. Wezwanie do zapłaty zobowiązań dłużnika najlepiej wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dowód doręczenia wezwania może później posłużyć jako dowód w trakcie postępowania sądowego o zapłatę.

Najpopularniejsze