Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika

Wzór dokumentu - Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika

4,6/5 z 1158 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem jest zwykłym sposobem zakończenia stosunku pracy przez pracownika. Wypowiedzenie takie się wiąże z upłynięciem okresu wypowiedzenia umowy, przewidzianej prawem lub zawartą umową o pracę. Nie wiesz jak wypowiedzieć umowę o pracę? Pobierz przygotowany przez naszych prawników wzór dokumentu - Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika.

Pobierz wzór dokumentu - Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika

czytaj więcej »
Pobierz dokument: Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika
wzór w formacie:
DOCXPDF

Wypowiedzenie umowy o pracę złożone przez pracownika powinno być dostarczone osobie reprezentującej pracodawcę w sprawach z zakresu prawa pracy, chyba że inne zasady obiegu dokumentów wynikają z przepisów wewnątrzzakładowych. Wypowiedzenie umowy o pracę musi zostać sporządzone na piśmie. Pracownik, który składa wypowiedzenie umowy o pracę winien zachować dla siebie kserokopię z potwierdzeniem złożenia dokumentu.

Należy podkreślić, iż wypowiedzenie umowy o pracę nie musi jednak zostać dostarczone przez pracownika osobiście. Wypowiedzenie umowy o pracę można przesłać za pośrednictwem poczty na adres pracodawcy. Wówczas wypowiedzenia umowy będzie data, z jaką pismo pracownika dotrze do pracodawcy w taki sposób, że będzie on mógł zapoznać się z jego treścią. Oznacza to, że datą wypowiedzenia będzie data doręczenia wskazana na zwrotnym potwierdzeniu odbioru. To właśnie od tej daty rozpocznie bieg okres wypowiedzenia.

Informacje dodatkowe:
Wydarzenie życiowe: PracaWypowiedzenie
Typ dokumentu: PismoOświadczenie
Gałąź prawa: Prawo pracyIndywidualne prawo pracy
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

pracownik

,

rozwiązanie stosunku pracy

,

wypowiedzenie umowy

,

prawo pracy

,

wypowiedzenie umowy o pracę

,

praca

Miejsce złożenia: Strona
  • Dzięki serwisowi znowu udało mi się uniknąć błędnych decyzji, które mogłyby mieć nieprzyjemne konsekwencje finansowe i spowodować wiele stresu. Wzór, który pobrałem. Krzysztof, programista

  • Pobrałem wniosek o zawarcie ugody, który zawierał również opis, w jaki sposób go uzupełnić. Polecam wszystkim. Dobra baza dokumentów i wzorów. Dziękuję Marian, Piechowice

Wydarzenie życiowe:
np. sprzedaż, pełnomocnictwo, alimenty
np. sprzedaż › wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu:
np. wniosek, umowa, formularz
Gałąź prawa:
np. prawo cywilne, prawo pracy
Słowo kluczowe:
np. pit, pozew, alimenty, testament
Typ podmiotu:
np. firma, osoba fizyczna, fundacja
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.