Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychPracaWypowiedzenieWypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika

4.6/5 z 1155 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem jest zwykłym sposobem zakończenia stosunku pracy przez pracownika. Wypowiedzenie takie się wiąże z upłynięciem okresu wypowiedzenia umowy, przewidzianej prawem lub zawartą umową o pracę. Nie wiesz jak wypowiedzieć umowę o pracę? Pobierz przygotowany przez naszych prawników wzór dokumentu - Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika.

Pobierz wzór dokumentu - Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika

Pobierz dokument: Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika
Wydarzenie życiowe: Praca › Wypowiedzenie
Typ dokumentu: Pismo › Oświadczenie
Gałąź prawa: Prawo pracy › Indywidualne prawo pracy
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

prawo pracy

,

pracownik

,

praca

,

wypowiedzenie umowy

,

rozwiązanie stosunku pracy

,

wypowiedzenie umowy o pracę

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF
PORADY PRAWNE ONLINE

Wypowiedzenie umowy o pracę złożone przez pracownika powinno być dostarczone osobie reprezentującej pracodawcę w sprawach z zakresu prawa pracy, chyba że inne zasady obiegu dokumentów wynikają z przepisów wewnątrzzakładowych. Wypowiedzenie umowy o pracę musi zostać sporządzone na piśmie. Pracownik, który składa wypowiedzenie umowy o pracę winien zachować dla siebie kserokopię z potwierdzeniem złożenia dokumentu.

Należy podkreślić, iż wypowiedzenie umowy o pracę nie musi jednak zostać dostarczone przez pracownika osobiście. Wypowiedzenie umowy o pracę można przesłać za pośrednictwem poczty na adres pracodawcy. Wówczas wypowiedzenia umowy będzie data, z jaką pismo pracownika dotrze do pracodawcy w taki sposób, że będzie on mógł zapoznać się z jego treścią. Oznacza to, że datą wypowiedzenia będzie data doręczenia wskazana na zwrotnym potwierdzeniu odbioru. To właśnie od tej daty rozpocznie bieg okres wypowiedzenia.

PORADY PRAWNE ONLINE
Obsługa prawna firm i osób
Windykacja należności, odszkodowania
spadki, rozowdy, zakładanie spółek
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów