Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychWłasnośćZmiany własnościWniosek o założenie księgi wieczystej
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wniosek o założenie księgi wieczystej

4,1/5 z 2788 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wniosek o założenie księgi wieczystej - formularz KW ZAL stosowany w tych Wydziałach Ksiąg Wieczystych, w których księgi prowadzone są w formie elektronicznej. Nowo powstałe nieruchomości, czyi np. powstałe w wyniku podziału większej,lub wyodrębnienia własności lokalu -  wymagają założenia księgi wieczystej. Na ogół dokonuje tego notariusz - w sytuacji, gdy powstanie wynika z umowy, - jednakże często trzeba to zrobić samodzielnie. W przypadku przeniesienia własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu także konieczne jest założenie księgi wieczystej.

 

Pobierz formularz KW ZAL - Wniosek o założenie księgi wieczystej

Pobierz dokument: Wniosek o założenie księgi wieczystej
Wydarzenie życiowe: Własność › Zmiany własności
Typ dokumentu: Wniosek › Księga wieczysta / nieruchomość
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo własności
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

wniosek o założenie księgi wieczystej

,

księga wieczysta

,

formularz

,

formularz KW ZAL

,

cywilne postępowanie

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Formularz KW ZAL należy wypełnić w języku polskim, czytelnie, drukowanymi literami, bez skreśleń i poprawek, na maszynie, na komputerze lub ręcznie, zgodnie z opisem pól. Wnioskodawca wypełnia tylko pola jasne wniosku, z tym że pola niewypełnione należy przekreślić. Wniosek o założenie księgi wieczystej można złożyć w biurze podawczym wydziału ksiąg wieczystych lub nadać w urzędzie pocztowym na adres tego wydziału.

Najpopularniejsze