Wniosek o wydanie wtórnika - wymianę dowodu rejestracyjnego pojazdu

Wzór dokumentu - Wniosek o wydanie wtórnika - wymianę dowodu rejestracyjnego pojazdu

4,7/5 z 2222 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

W przypadku, gdy zgubiłeś dowód rejestracyjny lub utracił on swoją ważność - należy wystąpić o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego lub wydanie wtórnika. Aby uzyskać nowy dokument należy złożyć wniosek o wydanie wtórnika lub wymianę dowodu rejestracyjnego.  Wniosek o wydanie wtórnika - wymianę dowodu rejestracyjnego pojazdu należy złożyć do Urzędu Miasta - wydział komunikacji.

Pobierz wzór dokumentu - Wniosek o wydanie wtórnika - wymianę dowodu rejestracyjnego pojazdu.

czytaj więcej »
Pobierz dokument: Wniosek o wydanie wtórnika - wymianę dowodu rejestracyjnego pojazdu
wzór w formacie:
PDF

Wydanie wtórnika lub wymiana zniszczonego dowodu rejestracyjnego następuje w drodze decyzji administracyjnej. Po złożeniu wniosku o wydanie wtórnika lub wymianę zniszczonego dowodu rejestracyjnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami, organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni, zamawiając w tym czasie dowód rejestracyjny w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym momencie pozwolenie czasowe.

Do wniosku na wtórnik dowodu rejestracyjnego należy dołączyć zaświadczenie z aktualnie przeprowadzonego badania technicznego pojazdu (odpis, duplikat), karta pojazdu (jeżeli była wydana), tablice rejestracyjne, dowód opłaty OC oraz zaświadczenie wystawione przez ostatni organ rejestrujący, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie – dot. ponownej rejestracji (zgodnie z art. 72 ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym). Natomiast do wniosku na wymianę dowodu rejestracyjnego należy dołączyć dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeżeli była wydana), dowód opłaty OC, zaświadczenie z przeglądu, tablice rejestracyjne.
 

Informacje dodatkowe:
Wydarzenie życiowe: Sprawa administracyjna
Typ dokumentu: WniosekAdministracyjny
Gałąź prawa: Prawo administracyjneRejestracja pojazdów
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

administracyjne prawo

,

administracyjne postępowanie

,

dowód rejestracyjny

,

wniosek

Miejsce złożenia: Urząd
  • Dziękuję bardzo za pomoc w rozwiązaniu ważnego dla mnie problemu. Wzór formularza, który pobrałam z Państwa serwisu był czytelny i posiadał przykład wypełnienia. W przyszłości będę z Was korzystała. Teresa, Warszawa

  • Witam. Pobrałam od Państwa wzór protokołu z posiedzenia zarządu spółki. Wzór aktualny i elegancko sporządzony. Opinia pozytywna w 100%. Barbara, wiceprezes

Wydarzenie życiowe:
np. sprzedaż, pełnomocnictwo, alimenty
np. sprzedaż › wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu:
np. wniosek, umowa, formularz
Gałąź prawa:
np. prawo cywilne, prawo pracy
Słowo kluczowe:
np. pit, pozew, alimenty, testament
Typ podmiotu:
np. firma, osoba fizyczna, fundacja
® 2011 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.