Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychWłasnośćZmiany własnościWniosek o wpis w księdze wieczystej

Wniosek o wpis w księdze wieczystej

4.9/5 z 6371 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wniosek o wpis w księdze wieczystej - KW WPIS - formularz stosowany w Wydziałach Ksiąg Wieczystych tych sadów, w których prowadzone są księgi w formie elektronicznej. Aby dokonać wpisu w księdze wieczystej nieruchomości lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu spółdzielczego należy skorzystać z formularza KW WPIS. Formularz KW WPIS ma zastosowanie m.in. w przypadku wpisania nowego właściciela czy wpisu hipoteki. Dotyczy to także ich wykreślenia, ponieważ w postępowaniu wieczystoksięgowym wykreślenie również jest wpisem.

Wzór dokumentu: Wniosek o wpis w księdze wieczystej - KW WPIS został przygotowany w dwóch wygodnych formatach plików: .PDF i .DOC.

Pobierz wzór dokumentu - Wniosek o wpis w księdze wieczystej

Pobierz dokument: Wniosek o wpis w księdze wieczystej
Wydarzenie życiowe: Własność › Zmiany własności
Typ dokumentu: Wniosek › Księga wieczysta / nieruchomość
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo własności
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

wpis do księgi wieczystej

,

księgi wieczyste

,

wniosek

,

formularz

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Pouczenie:

Wniosek można złożyć w biurze podawczym wydziału ksiąg wieczystych lub nadać w urzędzie pocztowym na adres tego wydziału. Do wniosku należy obowiązkowo dołączyć formularz “KW-ZAD Żądanie wpisu w księdze wieczystej”, jeżeli wnioskodawca wnosi o wpis, zmianę lub wykreślenie więcej niż dwóch:

  • Współwłaścicieli, współużytkowników wieczystych lub współuprawnionych;
  • praw (innych niż własność, użytkowanie wieczyste, własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego, spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego lub prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej), roszczeń, ograniczeń w rozporządzaniu nieruchomością, hipotek.

Przy każdym żądaniu należy jednoznacznie określić, czy wnioskodawca wnosi o nowy wpis w księdze wieczystej, czy o zmianę lub wykreślenie wpisu ujawnionego w księdze wieczystej. Sprostowanie oznaczenia nieruchomości ujawniane jest w księdze wieczystej wyłącznie na podstawie załączonych do wniosku dokumentów.
 

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów