Wniosek o uzupełnienie wyroku

Wzór dokumentu - Wniosek o uzupełnienie wyroku

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Orzeczenia sądowe są w przeważającej mierze poprawne i kompletne. Czasami jednak zdarza się, że sędzia wydając wyrok lub postanowienie zapomni zawrzeć w nim rozstrzygnięcia co do niektórych żądań powoda. Mając na względzie powyższą sytuację, ustawodawca zdecydował się wprowadzić do Kodeksu postępowania cywilnego instytucję polegającą na uzupełnieniu wyroku.

 

Pobierz wzór - Wniosek o uzupełnienie wyroku

czytaj więcej »
Pobierz dokument: Wniosek o uzupełnienie wyroku
wzór w formacie:
PDFDOCX
Wzór dokumentu Wniosek o uzupełnienie wyroku zawiera:
  • wniosek o uzupełnienie wyroku (*.doc)
  • wniosek o uzupełnienie wyroku (*.pdf)

Pamiętajmy, że na dokonanie powyższej czynności przewidziano ściśle określony termin. Przepisy przewidują także kto jest uprawniony do żądania uzupełnienia wyroku. Zgodnie z treścią art. 351 KPC, strona może w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia wyroku, a gdy doręczenie wyroku następuje z urzędu - od jego doręczenia, zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości żądania, o natychmiastowej wykonalności albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu. Wniosek o uzupełnienie wyroku co do zwrotu kosztów lub natychmiastowej wykonalności sąd może rozpoznać na posiedzeniu niejawnym. Orzeczenie uzupełniające wyrok zapada w postaci wyroku, chyba że uzupełnienie dotyczy wyłącznie kosztów lub natychmiastowej wykonalności. W postępowaniu o uzupełnienie wyroku (poza przypadkiem dotyczącym kosztów procesu i natychmiastowej wykonalności) wyznaczenie rozprawy jest obowiązkowe. Rozstrzygnięcie w jakimkolwiek sensie o wniosku o uzupełnienie wyroku na posiedzeniu niejawnym ze wspomnianym zastrzeżeniem powoduje nieważność postępowania.

Informacje dodatkowe:
Wydarzenie życiowe: InnePismo procesowe / Pismo
Typ dokumentu: WniosekSądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilneProcedura cywilna
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

uzupełnienie wyroku

,

procedura sądowa

,

wniosek o uzupełnienie wyroku

,

wyrok

Miejsce złożenia: Sąd
  • Uważam, że wzór umowy kupna sprzedaży samochodu, który mogłem pobrać z Państwa strony jest bardzo czytelny i zawiera wszystko to, co jest potrzebne do spisania dobrze umowy. Nie wiem jak inni, ale ja jestem zadowolony. Pozdrawiam Jacek, mechanik.

  • Bardzo dobra baza wzorów dokumentów. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu i są łatwe do pobrana. Czy mógłbym prosić o jakiś rabat następnym razem? Leszek, lekarz

Wydarzenie życiowe:
np. sprzedaż, pełnomocnictwo, alimenty
np. sprzedaż › wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu:
np. wniosek, umowa, formularz
Gałąź prawa:
np. prawo cywilne, prawo pracy
Słowo kluczowe:
np. pit, pozew, alimenty, testament
Typ podmiotu:




np. firma, osoba fizyczna, fundacja
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.