Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

Wzór dokumentu - Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

4.8/5 z 917 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Stwierdzenie nabycia spadku jest to postanowienie sądu, w którym wskazuje on kto jest spadkobiercą zmarłego i w jakiej części dziedziczy dana osoba. Śmierć spadkodawcy powoduje przejście jego praw i obowiązków na jego spadkobiercę z mocy samego prawa, czyli automatycznie, bez jakichkolwiek wniosków, ale aby można było to udowodnić, potrzebne jest wydanie postanowienia o stwierdzenia nabycia spadku. Nawet, gdy Kowalski ma testament, w którym jest zapisane, że dziedziczy po zmarłym musi zwrócić się do sądu o wydanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, aby mógł udowodnić, że jest uprawnionym do określonych przedmiotów po zmarłym np. samochodu zmarłego. Sąd wydaje postanowienie po przeprowadzeniu rozprawy.

Wersja płatna pliku. Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku została przygotowana przez naszych prawników. Jest to dokument zawierający: wzór dokumentu - Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, dokument uzupełniony przykładowymi danymi, informacją dodatkową zawierającą podstawowe wiadomości dot. wniosku o stwierdzenie nabycia spadku Pobierając wersję płatną z łatwością przygotujesz i uzupełnisz odpowiedni dokument lub pismo procesowe. Wystarczy wysłać sms’a i pobrać plik.

Pobierz wzór dokumentu - Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

czytaj więcej »
Zamów teraz: Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku
8,50 PLN
wzór w formacie:
DOCXPDF

Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku należy wnieść przed sąd właściwy dla ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy. We wniosku trzeba wskazać nazwiska i adresy wszystkich osób, które mogą być zainteresowane udziałem w postępowaniu w sprawie stwierdzenia nabycia spadku tzn. mogą być spadkobiercami ustawowymi. Prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nabycia spadku posiada każdy, kto ma interes prawny w stwierdzeniu nabycia spadku.

Stała opłata pobierana od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku po jednej osobie wynosi 50 złotych. Do wniosku trzeba dołączyć dowód wniesienia należnej opłaty.

Po wydaniu przez sąd postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, spadkobierca powinien wystąpić o jego odpis dla siebie.

Jak to działa?
  • Dokonaj płatności i pobierzpliki z wzorem dokumentu i instrukcjami
  • Wypełnij wzór swoimi danymiwedług dostarczonego przykładu wypełnienia
  • Wykorzystaj dokumentzgodnie z dołączoną instrukcją prawnika
Nasze zobowiązania:
Jakość Obsługi Rzetelna firma Gwarancja satysfakcji RapidSSL neoPrawnik.pl
Informacje dodatkowe:
Wydarzenie życiowe: SpadekSprawa sądowa
Typ dokumentu: WniosekSądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilnePrawo spadkowe
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

testament

,

nabycie spadku

,

wniosek

,

spadek

Miejsce złożenia: Sąd
71/ 390 84 08 (Pn - Pt 8:30-16:30) pomoc@serwisprawa.pl (24/7)
  • Fajny serwis, wszystkie wzory dokumentów znajdują się w jednym miejscu. Łatwo je odszukać i pobrać. Wzór aktu notarialnego, który pobrałem miał komentarz. Dbacie o Klienta. Oceniam bardzo dobrze. Anna, Bolesławiec

  • Dziękuję za wzór aktu prawnego. Spisanie umowy przebiegło bardzo dobrze. Dla mnie zawsze będziecie najlepszym wsparciem jeśli chodzi o kwestie prawno-finansowe. Życzę, aby serwis rozwijał się dynamicznie.Katarzyna, Wrocław

Wydarzenie życiowe:
np. sprzedaż, pełnomocnictwo, alimenty
np. sprzedaż › wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu:
np. wniosek, umowa, formularz
Gałąź prawa:
np. prawo cywilne, prawo pracy
Słowo kluczowe:
np. pit, pozew, alimenty, testament
Typ podmiotu:
np. firma, osoba fizyczna, fundacja
® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.