Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychOchrona danychOchrona danych osobowychWniosek konsumenta - bankowy rejestr
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wniosek konsumenta - bankowy rejestr

4,1/5 z 7 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

System CBD BANKOWY REJESTR (inaczej zwany MIG BR lub BRKNBankowy Rejestr Klientów Niesolidnych) jest utworzony na podstawie art. 105 ust. 4, 4a i 4d oraz ust. 105a Prawa bankowego i prowadzony przez Związek Banków Polskich. System umożliwia wymianę informacji pomiędzy bankami o swoich klientach, gdy łączna wartość zobowiązań przekracza 200 zł (w przypadku osób fizycznych – konsumentów) lub 500 zł w przypadku przedsiębiorców, a świadczenia powstałe w wyniku tych zobowiązań są wymagalne od co najmniej 60 dni. Banki przekazują do Związku Banków Polskich w sposób automatyczny informację o swoich klientach, których zobowiązania zostały zakwalifikowane – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 10 grudnia 2003 roku w sprawie zasad tworzenia rezerw na ryzyko związane z działalnością banków – do należności „wątpliwych” bądź „straconych”. W przypadku osób fizycznych mamy do czynienia tylko z tą drugą kategorią tj. należnościami „straconymi”.

Pobierz wzór dokumentu - Wniosek konsumenta o udzielenie informacji - bankowy rejestr

Pobierz dokument: Wniosek konsumenta - bankowy rejestr
Wydarzenie życiowe: Ochrona danych › Ochrona danych osobowych
Typ dokumentu: Pismo › Administracyjny
Gałąź prawa: Prawo administracyjne › Prawo osobowe
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

udzielenie informacji

,

ochrona danych osobowych

,

CDB

,

BRKN

,

MIG DZ

,

bankowy rejestr

,

dane osobowe

,

wzory dokumentów

,

tajemnica bankowa

,

konsument

Autor: Autor zewnętrzny
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF
Najpopularniejsze