Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychUbezpieczenie społeczne (ZUS)Wniosek dłużnika o umorzenie nieopłaconych składek ZUS
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wniosek dłużnika o umorzenie nieopłaconych składek ZUS

3,5/5 z 2 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Z dniem 15 stycznia 2013 r. zaczęła obowiązywać ustawa z 9 listopada 2012 roku (Dz. U. z 2012 r., poz. 1551), która dotyczy umorzenia należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek ZUS przez osoby prowadzące działalność pozarolniczą.

 

Ustawa umożliwia umorzenie nieopłaconych składek na własne ubezpieczenia w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r.
Osobami uprawnionymi do do złożenia wniosku są:

  1. osoby podlegające w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowym oraz wypadkowemu z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności, tj. pozarolniczej działalności gospodarczej na podstawie przepisów o działalności gospodarczej lub innych przepisów szczególnych, działalności twórczej lub artystycznej, bądź działalności w zakresie wolnego zawodu, albo jako wspólnik jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub wspólnik spółki jawnej, komandytowej, partnerskiej.
  2. spadkobiercy i osoby trzecie wobec których ZUS wydał decyzje o przeniesieniu odpowiedzialności za zobowiązania płatnika z tytułu nieopłaconych przez niego składek na jego własne ubezpieczenia za okres od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r.

 

Pobierz teraz wzór dokumentu: Wniosek o umorzenie nieopłaconych składek ZUS

Pobierz dokument: Wniosek dłużnika o umorzenie nieopłaconych składek ZUS
Wydarzenie życiowe: Ubezpieczenie społeczne (ZUS)
Typ dokumentu: Wniosek
Gałąź prawa: Ubezpieczenia społeczne
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

abolicja

,

umorzenie należnych opłat ZUS

,

zus

,

umorzenie należności wobec ZUS

,

umorzenie składek

Autor: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF
Najpopularniejsze