Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychUbezpieczenie społeczne (ZUS)Wniosek dłużnika o umorzenie nieopłaconych składek ZUS

Wniosek dłużnika o umorzenie nieopłaconych składek ZUS

3.5/5 z 2 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Z dniem 15 stycznia 2013 r. zaczęła obowiązywać ustawa z 9 listopada 2012 roku (Dz. U. z 2012 r., poz. 1551), która dotyczy umorzenia należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek ZUS przez osoby prowadzące działalność pozarolniczą.

 

Ustawa umożliwia umorzenie nieopłaconych składek na własne ubezpieczenia w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r.
Osobami uprawnionymi do do złożenia wniosku są:

  1. osoby podlegające w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowym oraz wypadkowemu z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności, tj. pozarolniczej działalności gospodarczej na podstawie przepisów o działalności gospodarczej lub innych przepisów szczególnych, działalności twórczej lub artystycznej, bądź działalności w zakresie wolnego zawodu, albo jako wspólnik jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub wspólnik spółki jawnej, komandytowej, partnerskiej.
  2. spadkobiercy i osoby trzecie wobec których ZUS wydał decyzje o przeniesieniu odpowiedzialności za zobowiązania płatnika z tytułu nieopłaconych przez niego składek na jego własne ubezpieczenia za okres od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r.

 

Pobierz teraz wzór dokumentu: Wniosek o umorzenie nieopłaconych składek ZUS

Pobierz dokument: Wniosek dłużnika o umorzenie nieopłaconych składek ZUS
Wydarzenie życiowe: Ubezpieczenie społeczne (ZUS)
Typ dokumentu: Wniosek
Gałąź prawa: Ubezpieczenia społeczne
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

umorzenie należności wobec ZUS

,

umorzenie należnych opłat ZUS

,

abolicja

,

umorzenie składek

,

zus

Autor: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF
Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
Najpopularniejsze