Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty pieniędzy
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wezwanie do zapłaty pieniędzy

4,1/5 z 15 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Przedsądowe wezwanie do zapłaty pieniędzy. Niestety, często się zdarza, że osoba lub firma nie płaci swoich zobowiązań (długów). W sytuacji, gdy termin zapłaty upłynął, musisz wezwać swojego dłużnika do spłaty zobowiązania. W celu wezwania dłużnika do spłaty długu powinieneś wysłać do niego pisemne wezwanie do zapłaty pieniędzy. Właśnie taki wzór dokumentu został przygotowany przez naszych prawników.

Pobierz wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty pieniędzy

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty pieniędzy
Wydarzenie życiowe: Zobowiązanie › Wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu: Pismo › Wezwanie
Gałąź prawa: Inne › Inne gałęzie prawa
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

wzór dokumentu

,

dłużnik

,

wezwanie do zapłaty

,

dług

,

przedsądowe wezwanie do zapłaty

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF
Zobacz także

W przypadku, gdy przypomnienie i monit nie przyniosły rezultatu - to znak dla Ciebie, że jest to najwyższy czas na ostateczne wezwanie w którym poinformujesz dłużnika, o tym, że Twoja cierpliwość wyczerpała się, a dalsza zwłoka spowoduje skierowanie sprawy do postępowania sądowego.

W przedsądowym wezwaniu do zapłaty pieniędzy na pewno należy umieścić:

  • nagłówek pisma: Wezwanie do zapłaty pieniędzy.
  • informację, że w sytuacji, gdy nie nastąpi spłata, to w wyznaczonym terminie sprawa zostanie skierowana do postępowania sądowego.

Ponadto, w wezwaniu do zapłaty pieniędzy oprócz spłaty kwoty głównej długu można zażądać także zapłaty należnych odsetek ustawowych (umownych, jeżeli takie zastrzeżono) liczonych od dnia wymagalności należności do dnia zapłaty.

Należy pamiętać o tym, że jedną z zasad skutecznej windykacji jest konsekwencja. Zatem, w przypadku, gdy wysyłasz ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty pieniędzy należy liczyć się z tym, że następnym krokiem w przypadku braku reakcji dłużnika będzie złożenie do sądu pozwu o zapłatę.
 

Najpopularniejsze