Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży

Wezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży

4.5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Biura podróży nie zawsze realizują swoje umowy zgodnie z zawartymi umowami. Wymarzona wycieczka może nie dojść w ogóle do skutku, zostanie nagle przerwana z winy biura lub jej warunki są daleko odbiegające od tych, które były nam obiecane. Klient ma w takim przypadku roszczenie o odszkodowanie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania po stronie biura turystycznego, zanim jednak wystąpi na drogę sądową, musi wezwać biuro do zapłaty należnego odszkodowania.

Pobierz wzór dokumentu
: Wezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży, które zostało przygotowane przez naszego prawnika

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży
rekomendacja:
Wydarzenia życiowe: Zobowiązanie › Wezwanie do zapłaty, Inne › Pismo procesowe / Pismo
Typ dokumentu: Inne
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

nieudane wakacje

,

wezwanie do wypłaty odszkodowania

,

biuro podróży

,

odszkodowanie od biura turystycznego

,

odszkodowanie od biura podróży

,

nieudany wyjazd

Autor: Rafał Rodzeń
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDFDOCX

Zgodnie z treścią art. 417 Kodeksu cywilnego, dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Wezwanie do zapłacenia odszkodowania często jest w praktyce uznawane przez biura turystyczne, jeśli nie do całości, to do części żądanej kwoty – tym samym pozwala to na uniknięcie długotrwałego i kosztownego postępowania sądowego przez niezadowolonego klienta. Biura korzystają w tym zakresie z działalności ubezpieczycieli, którzy w głównej mierze pokrywają wszelkie szkody powstałe z winy biura. Gdyby jednak wezwanie nie odniosło skutku, klient może złożyć pozew do właściwego sądu cywilnego o odszkodowanie, pamiętając jednocześnie o dołączeniu do niego wezwania do zapłaty, które nie odniosło skutku, ponieważ biuro nie wypłaciło nam należnego odszkodowania.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów