Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży

4,5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Biura podróży nie zawsze realizują swoje umowy zgodnie z zawartymi umowami. Wymarzona wycieczka może nie dojść w ogóle do skutku, zostanie nagle przerwana z winy biura lub jej warunki są daleko odbiegające od tych, które były nam obiecane. Klient ma w takim przypadku roszczenie o odszkodowanie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania po stronie biura turystycznego, zanim jednak wystąpi na drogę sądową, musi wezwać biuro do zapłaty należnego odszkodowania.

Pobierz wzór dokumentu
: Wezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży, które zostało przygotowane przez naszego prawnika

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty odszkodowania od biura podróży
Wydarzenia życiowe: Zobowiązanie › Wezwanie do zapłaty, Inne › Pismo procesowe / Pismo
Typ dokumentu: Inne
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

wezwanie do wypłaty odszkodowania

,

odszkodowanie od biura podróży

,

nieudane wakacje

,

biuro podróży

,

odszkodowanie od biura turystycznego

,

nieudany wyjazd

Autor: Rafał Rodzeń
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDFDOCX

Zgodnie z treścią art. 417 Kodeksu cywilnego, dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. Wezwanie do zapłacenia odszkodowania często jest w praktyce uznawane przez biura turystyczne, jeśli nie do całości, to do części żądanej kwoty – tym samym pozwala to na uniknięcie długotrwałego i kosztownego postępowania sądowego przez niezadowolonego klienta. Biura korzystają w tym zakresie z działalności ubezpieczycieli, którzy w głównej mierze pokrywają wszelkie szkody powstałe z winy biura. Gdyby jednak wezwanie nie odniosło skutku, klient może złożyć pozew do właściwego sądu cywilnego o odszkodowanie, pamiętając jednocześnie o dołączeniu do niego wezwania do zapłaty, które nie odniosło skutku, ponieważ biuro nie wypłaciło nam należnego odszkodowania.

Najpopularniejsze