Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty faktury
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wezwanie do zapłaty faktury

4,5/5 z 52 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Przedsądowe wezwanie do zapłaty faktury. Często się zdarza, że osoba lub firma nie płaci swoich zobowiązań (długów). W przypadku, gdy termin zapłaty upłynął, musisz wezwać swojego dłużnika do spłaty zobowiązania. W celu wezwania dłużnika do spłaty długu powinieneś wysłać do niego pisemne wezwanie do zapłaty faktury. Właśnie taki wzór dokumentu został przygotowany przez naszych prawników.

Pobierz wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty faktury

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty faktury
Wydarzenie życiowe: Zobowiązanie › Wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu: Pismo › Wezwanie
Gałąź prawa: Inne › Inne gałęzie prawa
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

przedsądowe wezwanie do zapłaty

,

dług

,

wzór dokumentu

,

dłużnik

,

wezwanie do zapłaty

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF
Zobacz także

W przypadku, gdy przypomnienie i monit nie przyniosły rezultatu - to znak dla Ciebie, że jest to najwyższy czas na wezwanie do zapłaty faktury, w którym poinformujesz dłużnika, o tym, że Twoja cierpliwość wyczerpała się, a dalsza zwłoka spowoduje skierowanie sprawy do postępowania sądowego.

W wezwaniu do zapłaty faktury na pewno należy umieścić:

  • nagłówek pisma: Wezwanie do zapłaty faktury.
  • informację, że w sytuacji, gdy nie nastąpi spłata, to w wyznaczonym terminie sprawa zostanie skierowana do postępowania sądowego.

Ponadto, w wezwaniu do zapłaty faktury oprócz spłaty kwoty głównej długu można zażądać także zapłaty należnych odsetek ustawowych (umownych, jeżeli takie zastrzeżono) liczonych od dnia wymagalności należności do dnia zapłaty.


Należy pamiętać o tym, że jedną z zasad skutecznej windykacji jest konsekwencja. Zatem, w przypadku, gdy wysyłasz ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty  faktury należy liczyć się z tym, że następnym krokiem w przypadku braku reakcji dłużnika będzie złożenie do sądu pozwu o zapłatę. 

Najpopularniejsze