Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychSprzedażWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty faktury
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wezwanie do zapłaty faktury

4/5 z 281 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wezwanie do zapłaty faktury to wzór dokumentu, który jest stosowany przez wierzycieli, między innymi przez instytucje finansowe, takie jak banki. Dokument ten przesyłany jest po upłynięciu terminu spłaty zobowiązania i wypowiedzeniu umowy. Dokument ten może stanowić ostateczne wezwanie do zapłaty, czyli takie po którym następuje przekazanie sprawy do sądu.

Wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty faktury został przygotowany przez naszych prawników.

Pobierz wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty faktury

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty faktury
Wydarzenie życiowe: Sprzedaż › Wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu: Pismo › Wezwanie
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

dług

,

wezwanie do wydania rzeczy

,

wezwanie

,

wezwanie do zapłaty

,

windykacja

,

należność

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF

W przypadku, gdy przypomnienie i monit nie przyniosły rezultatu - to znak dla Ciebie, że jest to najwyższy czas na wezwanie do zapłaty faktury, w którym poinformujesz dłużnika, o tym, że Twoja cierpliwość wyczerpała się, a dalsza zwłoka spowoduje skierowanie sprawy do postępowania sądowego.

W wezwaniu do zapłaty faktury na pewno należy umieścić:

  • nagłówek pisma: Wezwanie do zapłaty faktury.
  • informację, że w sytuacji, gdy nie nastąpi spłata, to w wyznaczonym terminie sprawa zostanie skierowana do postępowania sądowego.

Ponadto, w wezwaniu do zapłaty faktury oprócz spłaty kwoty głównej długu można zażądać także zapłaty należnych odsetek ustawowych (umownych, jeżeli takie zastrzeżono) liczonych od dnia wymagalności należności do dnia zapłaty.

Należy pamiętać o tym, że jedną z zasad skutecznej windykacji jest konsekwencja. Zatem, w przypadku, gdy wysyłasz ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty  faktury należy liczyć się z tym, że następnym krokiem w przypadku braku reakcji dłużnika będzie złożenie do sądu pozwu o zapłatę.

Najpopularniejsze