Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty

Wezwanie do zapłaty

4.5/5 z 57987 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Przedsądowe wezwanie do zapłaty. Często się zdarza, że osoba lub firma nie płaci swoich zobowiązań (długów). W przypadku, gdy termin zapłaty upłynął, musisz wezwać swojego dłużnika do spłaty zobowiązania. W celu wezwania dłużnika do spłaty długu powinieneś wysłać do niego pisemne wezwanie do zapłaty. Właśnie taki wzór dokumentu został przygotowany przez naszych prawników.

Pobierz wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty
rekomendacja:
Wydarzenie życiowe: Zobowiązanie › Wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu: Pismo › Wezwanie
Gałąź prawa: Inne › Inne gałęzie prawa
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

przedsądowe wezwanie do zapłaty

,

dług

,

wezwanie do zapłaty

,

dłużnik

,

wzór dokumentu

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF

W sytuacji, gdy przypomnienie i monit nie przyniosły rezultatu - to znak dla Ciebie, że jest to najwyższy czas na ostateczne wezwanie w którym poinformujesz dłużnika, o tym, że Twoja cierpliwość wyczerpała się, a dalsza zwłoka spowoduje skierowanie sprawy do postępowania sądowego.

W przedsądowym wezwaniu do zapłaty na pewno należy umieścić:

  • nagłówek pisma: Wezwanie do zapłaty.
  • informację, że w sytuacji, gdy nie nastąpi spłata, to w wyznaczonym terminie sprawa zostanie skierowana do postępowania sądowego.

Ponadto, w wezwaniu do zapłaty oprócz spłaty kwoty głównej długu można zażądać także zapłaty należnych odsetek ustawowych (umownych, jeżeli takie zastrzeżono) liczonych od dnia wymagalności należności do dnia zapłaty.

Należy pamiętać o tym, że jedną z zasad skutecznej windykacji jest konsekwencja. Zatem, w przypadku, gdy wysyłasz ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty należy liczyć się z tym, że następnym krokiem w przypadku braku reakcji dłużnika będzie złożenie do sądu pozwu o zapłatę.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów