Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychSprzedażWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Wezwanie do zapłaty

4,3/5 z 787 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Często się zdarza że osoba lub firma nie płaci swoich zobowiązań (długów). W przypadku, gdy termin zapłaty upłynął musisz wezwać dłużnika do spłaty zobowiązania. W celu wezwania dłużnika do spłaty długu powinieneś wysłać do niego pisemne wezwanie do zapłaty.

Pobierz wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty


Wersja płatna pliku wezwanie do zapłaty w formacie PDF została przygotowana przez naszych prawników. Jest to dokument w formacie PDF zawierający: wzór dokumentu - wezwanie do zapłaty, dokument uzupełniony przykładowymi danymi, informację dodatkową zawierającą podstawowe wiadomości dot. wezwania do zapłaty Pobierając wersję płatną wezwania do zapłaty z łatwością przygotujesz i uzupełnisz odpowiedni dokument lub pismo procesowe. Wystarczy wysłać sms’a i pobrać plik.

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty
Wydarzenie życiowe: Sprzedaż › Wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu: Pismo › Wezwanie
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

cywilne postępowanie

,

zabezpieczenie roszczeń

,

cywilne prawo

,

wezwanie do zapłaty

,

zabezpieczenie wierzytelności

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF

W wezwaniu do zapłaty należy podać przede wszystkim datę, do kiedy oczekujemy na zapłatę należności. Termin ten powinien być stosunkowo krótki, aby niepotrzebnie nie przedłużać całej procedury. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdyby okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie całego postępowania cywilnego. Jednakże z drugiej strony należy dłużnikowi dać realną szansę na wywiązanie się z zapłaty. Ponadto, w wezwaniu do zapłaty warto także podać numer konta - wówczas dłużnik nie będzie mógł wymawiać się jego brakiem. W wezwaniu do zapłaty trzeba podać także osobę uprawnioną do kontaktu - na wypadek, gdyby brak zapłaty wynikał z przyczyn nieleżących po stronie dłużnika. Wezwanie do zapłaty najlepiej wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dowód doręczenia wezwania może później posłużyć jako dowód w trakcie postępowania sądowego o zapłatę.

Najpopularniejsze