Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychSprzedażWezwanie do zapłatyWezwanie do zapłaty

Wezwanie do zapłaty

4.3/5 z 787 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Często się zdarza że osoba lub firma nie płaci swoich zobowiązań (długów). W przypadku, gdy termin zapłaty upłynął musisz wezwać dłużnika do spłaty zobowiązania. W celu wezwania dłużnika do spłaty długu powinieneś wysłać do niego pisemne wezwanie do zapłaty.

Pobierz wzór dokumentu - Wezwanie do zapłaty


Wersja płatna pliku wezwanie do zapłaty w formacie PDF została przygotowana przez naszych prawników. Jest to dokument w formacie PDF zawierający: wzór dokumentu - wezwanie do zapłaty, dokument uzupełniony przykładowymi danymi, informację dodatkową zawierającą podstawowe wiadomości dot. wezwania do zapłaty Pobierając wersję płatną wezwania do zapłaty z łatwością przygotujesz i uzupełnisz odpowiedni dokument lub pismo procesowe. Wystarczy wysłać sms’a i pobrać plik.

Pobierz dokument: Wezwanie do zapłaty
rekomendacja:
Wydarzenie życiowe: Sprzedaż › Wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu: Pismo › Wezwanie
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

zabezpieczenie wierzytelności

,

wezwanie do zapłaty

,

zabezpieczenie roszczeń

,

cywilne postępowanie

,

cywilne prawo

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF

W wezwaniu do zapłaty należy podać przede wszystkim datę, do kiedy oczekujemy na zapłatę należności. Termin ten powinien być stosunkowo krótki, aby niepotrzebnie nie przedłużać całej procedury. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdyby okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie całego postępowania cywilnego. Jednakże z drugiej strony należy dłużnikowi dać realną szansę na wywiązanie się z zapłaty. Ponadto, w wezwaniu do zapłaty warto także podać numer konta - wówczas dłużnik nie będzie mógł wymawiać się jego brakiem. W wezwaniu do zapłaty trzeba podać także osobę uprawnioną do kontaktu - na wypadek, gdyby brak zapłaty wynikał z przyczyn nieleżących po stronie dłużnika. Wezwanie do zapłaty najlepiej wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Dowód doręczenia wezwania może później posłużyć jako dowód w trakcie postępowania sądowego o zapłatę.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów