Umowa z członkiem zarządu w sprawie wynagrodzenia z tytułu powołania i zakazu konkurencji

Wzór dokumentu - Umowa z członkiem zarządu w sprawie wynagrodzenia z tytułu powołania i zakazu konkurencji

4,1/5 z 9 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Zgodnie z art. 201 § 4 ksh, Członek zarządu jest powoływany i odwoływany uchwałą wspólników. Uchwała taka może przewidywać również odpowiednie wynagrodzenie za wykonywanie mandatu. jest to odrębny stosunek prawny niż umowa o pracę lub kontrakt menadżerski. Spółka może w tym zakresie podpisać umowę z członkiem zarządu, która może określać także np. zakaz konkurencji oraz inne dodatkowe świadczenia jakie będą przysługiwać członkowi zarządu.

Wynagrodzenie otrzymywane w związku z pełnieniem funkcji członka zarządu na podstawie samego tylko ustanowienia (czyli bez odrębnego stosunku zatrudnienia) należy zaliczyć do przychodów z działalności wykonywanej osobiście. Jak bowiem stanowi art. 13 pkt 7 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.), za przychody z działalności wykonywanej osobiście uważa się przychody otrzymywane przez osoby, niezależnie od sposobu ich powoływania, należące do składu zarządów, rad nadzorczych, komisji lub innych organów stanowiących osób prawnych. Przepis ten dotyczy przychodów o jednolitym charakterze, otrzymywanych z tytułu członkostwa i pełnienia funkcji w organach spółki. Istotą tej kategorii wynagrodzeń jest to, że są wypłacane w ramach stosunku spółki i dotyczą odpłatności za czynności, których zakres oraz obowiązek wykonywania jest ukształtowany przepisami Kodeksu spółek handlowych, postanowieniami umowy spółki i uchwałami wspólników oraz funkcjami organów spółki.

Pobierz wzór dokumentu - Umowa z członkiem zarządu w sprawie wynagrodzenia z tytułu powołania i zakazu konkurencji

Pobierz dokument: Umowa z członkiem zarządu w sprawie wynagrodzenia z tytułu powołania i zakazu konkurencji
wzór w formacie:
PDFDOCX
Informacje dodatkowe:
Wydarzenia życiowe: Spółka z o.o., Spółka akcyjna
Typ dokumentu: UmowaGospodarczy
Gałąź prawa: Prawo gospodarczePrawo spółek
Typy podmiotów: Osoba fizyczna, Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

powołanie

,

wynagrodzenie

,

spółka

,

umowa z członkiem zarządu

,

wynagrodzenie z tytułu powołania

,

menadżer

,

mandat

Miejsce złożenia: Strona
  • Bardzo dobra baza wzorów dokumentów. Wszystkie znajdują się w jednym miejscu i są łatwe do pobrana. Czy mógłbym prosić o jakiś rabat następnym razem? Leszek, lekarz

  • Uważam, że wzór umowy kupna sprzedaży samochodu, który mogłem pobrać z Państwa strony jest bardzo czytelny i zawiera wszystko to, co jest potrzebne do spisania dobrze umowy. Nie wiem jak inni, ale ja jestem zadowolony. Pozdrawiam Jacek, mechanik.

Wydarzenie życiowe:
np. sprzedaż, pełnomocnictwo, alimenty
np. sprzedaż › wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu:
np. wniosek, umowa, formularz
Gałąź prawa:
np. prawo cywilne, prawo pracy
Słowo kluczowe:
np. pit, pozew, alimenty, testament
Typ podmiotu:
np. firma, osoba fizyczna, fundacja
® 2011 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.