Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZobowiązanieZawarcie umowyUgoda w zakresie spłaty zadłużenia

Ugoda w zakresie spłaty zadłużenia

4.4/5 z 783 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Ugoda w zakresie spłaty zadłużenia jest to umowa, mocą której strony czynią sobie wzajemne ustępstwa w zakresie istniejącego między nimi stosunku prawnego po to, by uchylić niepewność co do roszczeń wynikających z tego stosunku, by zapewnić ich wykonanie lub by uchylić spór już istniejący albo mogący powstać. Dzięki zawarciu ugody w zakresie spłaty zadłużenia wierzyciel może szybciej zostać zaspokojony, a dłużnik uniknąć nieprzyjemności związanych z egzekucją.

Pobierz wzór dokumentu - Ugoda w zakresie spłaty zadłużenia

Pobierz dokument: Ugoda w zakresie spłaty zadłużenia
Wydarzenie życiowe: Zobowiązanie › Zawarcie umowy
Typ dokumentu: Umowa › Ugoda
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

ugoda

,

zadłużenie

,

umowa

,

wierzyciel

,

dłuznik

,

ugoda pozasądowa

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Strona
Formaty plików: DOCXPDF
PORADY PRAWNE ONLINE

Warto rozmawiać z wierzycielem, zanim sprawa trafi do sądu lub do komornika. Dzięki negocjacji można uniknąć licznych kłopotów i dodatkowych wydatków, np. kosztów sądowych i kosztów egzekucyjnych. Podczas negocjacji istnieje szansa na wypracowanie rozwiązania korzystniejszego, niż w postępowaniu sądowym. Do negocjacji z wierzycielem należy przygotować się rzetelnie, opracowując konkretne propozycje rozwiązań - chodzi tu między innymi o terminy i wysokości spłaty kolejnych rat.

Negocjując warunki ugody w zakresie spłaty zadłużenia należy mieć na względzie to, że wierzyciel nie musi przystać na nasze warunki. Należy być przygotowanym na taką ewentualność, że nasze propozycje nie zostaną przyjęte w części lub w całości, dlatego  też warto mieć alternatywne propozycje różniące się od dotychczasowych, np. wysokością rat, terminami spłaty, formą spłaty.

PORADY PRAWNE ONLINE
Obsługa prawna firm i osób
Windykacja należności, odszkodowania
spadki, rozowdy, zakładanie spółek
LegalClick.pl - Nowoczesne narzędzie dla nowoczesnego prawnika
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów