Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychDziałalność gospodarczaSprawa sądowaSprawy gospodarcze - poradnik
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Sprawy gospodarcze - poradnik

4.5/5 z 2 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Sprawy gospodarcze, w tym rozpoznawane w postpowaniu nakazowym i upominawczym, należą do właściwości sadow okręgowych, z wyjątkiem spraw, dla których zastrzeżona jest właściwość sądów rejonowych. Sprawy z zakresu ochrony konkurencji, regulacji energetyki, telekomunikacji i transportu kolejowego rozpoznaje Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (który jest jednym z wydziałów Sądu Okręgowego w Warszawie). W wydziałach gospodarczych rozpoznawane są sprawy ze stosunków cywilnych mędzy przedsiębiorcami, w zakresie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej (sprawy gospodarcze).

Pobierz Poradnik Ministerstwa Sprawiedliwości - Postępowanie w sprawach gospodarczych

 

Pobierz dokument: Sprawy gospodarcze - poradnik
Wydarzenie życiowe: Działalność gospodarcza › Sprawa sądowa
Typ dokumentu: Poradnik › Sądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

gospodarcze sprawy

,

gospodarcze prawo

,

nakaz zapłaty

,

cywilne postępowanie

,

wyrok

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

W poradniku Ministerstwa Sprawiedliwości - Postępowanie w sprawach gospodarczych można znaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak:

  • Co to jest wyrok zaoczny?
  • Jakie są czynności w postępowaniu przed sądem gospodarczym?
  • Co to jest nakaz zapłaty?

Broszura zawiera informacje o charakterze ogólnym. W każdym przypadku zaleca się zasięgnięcia opinii prawnika. Informacje są także udzielane przez sądy i niektóre organizacje pozarządowe.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
Najpopularniejsze