Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychInnePismo procesowe / PismoReklamacja wycieczki
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Reklamacja wycieczki

4,3/5 z 3 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Podstawą prawną reklamacji nieudanej wycieczki jest art. 16b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych.

Zgodnie z jego regulacją, jeżeli w trakcie imprezy turystycznej klient stwierdza wadliwe wykonywanie umowy, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym wykonawcę usługi oraz organizatora turystyki. Reklamację możesz złożyć zarówno w czasie trwania wycieczki, jak i po jej zakończeniu.

Z jakich powodów można złożyć reklamację? Może być to na przykład spóźniony lot, złe warunki hotelowe, standard miejsca noclegowego odbiegający od umownego, brak obiecanych atrakcji itp. 

Pobierz wzór dokumentów: Reklamacja wycieczki

Pobierz dokument: Reklamacja wycieczki
Wydarzenie życiowe: Inne › Pismo procesowe / Pismo
Typ dokumentu: Pismo
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo konsumenckie
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

reklamacja

,

reklamacja wycieczki

,

reklamacja do organizatora turystyki

,

reklamacja usługi turystycznej

Autor: Rafał Rodzeń
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: DOCXPDFTXT
Zobacz także

Jeśli nie jesteś zadowolony  z realizacji wycieczki, reklamację możesz złożyć w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zakończenia imprezy. Z kolei organizator ma 30 dni od dnia złożenia, na ustosunkowanie się do twojego pisma. W przypadku odmowy uwzględnienia reklamacji, organizator turystyki jest zobowiązany szczegółowo uzasadnić przyczyny odmowy na piśmie. W przeciwnym razie uważa się, że uznał reklamację za uzasadnioną, czyli masz prawo oczekiwać, że spełni on zawarte w twoim piśmie żądania.

Najpopularniejsze