Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychInnePismo procesowe / PismoReklamacja wycieczki

Reklamacja wycieczki

5/5 z 2 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Podstawą prawną reklamacji nieudanej wycieczki jest art. 16b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych.

Zgodnie z jego regulacją, jeżeli w trakcie imprezy turystycznej klient stwierdza wadliwe wykonywanie umowy, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym wykonawcę usługi oraz organizatora turystyki. Reklamację możesz złożyć zarówno w czasie trwania wycieczki, jak i po jej zakończeniu.

Z jakich powodów można złożyć reklamację? Może być to na przykład spóźniony lot, złe warunki hotelowe, standard miejsca noclegowego odbiegający od umownego, brak obiecanych atrakcji itp. 

Pobierz wzór dokumentów: Reklamacja wycieczki

Pobierz dokument: Reklamacja wycieczki
Wydarzenie życiowe: Inne › Pismo procesowe / Pismo
Typ dokumentu: Pismo
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo konsumenckie
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

reklamacja wycieczki

,

reklamacja

,

reklamacja do organizatora turystyki

,

reklamacja usługi turystycznej

Autor: Rafał Rodzeń
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: DOCXPDFTXT
Zobacz także

Jeśli nie jesteś zadowolony  z realizacji wycieczki, reklamację możesz złożyć w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zakończenia imprezy. Z kolei organizator ma 30 dni od dnia złożenia, na ustosunkowanie się do twojego pisma. W przypadku odmowy uwzględnienia reklamacji, organizator turystyki jest zobowiązany szczegółowo uzasadnić przyczyny odmowy na piśmie. W przeciwnym razie uważa się, że uznał reklamację za uzasadnioną, czyli masz prawo oczekiwać, że spełni on zawarte w twoim piśmie żądania.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów