Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychInneRaport Antypiracki 2011
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Raport Antypiracki 2011

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Publikacja przedstawia zarówno jakościowe, jak i ilościowe dane dotyczące tematu piractwa intelektualnego w polskim Internecie, a także chronologiczny zapis antypirackich działań polskich służb państwowych oraz organizacji biznesowych i pozarządowych w roku 2011.

Piractwa intelektualnego w roku 2011 nie możemy rozpatrywać poza kontekstem wydarzeń z przełomu stycznia i lutego bieżącego roku, dotyczących zamiaru podpisania przez Polskę umowy ACTA. Zdecydowany obywatelski sprzeciw wobec ACTA, wyrażony licznymi protestami internautów na ulicach polskich miast dowodzi nie tylko niskiej świadomości prawnej w zakresie naruszeń praw autorskich i praw pokrewnych, ale i przyzwolenia społecznego na kradzież własności intelektualnej.

 

Pobierz dokument: Raport Antypiracki 2011
Wydarzenie życiowe: Inne
Typ dokumentu: Inne
Gałęzie prawa: Prawo cywilne, Prawo karne, Inne › Inne gałęzie prawa
Typy podmiotów: Osoba fizyczna, Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

działania antypirackie

,

piraci

,

Raport Antypiracki 2011

,

walka z piractwem

,

piractwo intelektualne

,

internet

Autor: Sztab Antypiracki
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

Trwałe wkomponowanie Internetu w nasze życie codzienne doprowadziło do zatarcia granic między takimi pojęciami jak „kradzież własności intelektualnej” a „wymiana plików”. Jak pokazują dane zgromadzone w raporcie, skala piractwa w Polsce wciąż jest wysoka. Działania podejmowane przez różne organizacje i organy ścigania są jednak skuteczne. Pokazują, że piraci nie mogą czuć się bezpiecznie, a z czasem skala nielegalnego procederu w Polsce może się zmniejszyć.

„Raport antypiracki” dostarcza wiedzy o skali piractwa w polskim Internecie, dyskusjach prowadzonych przez internautów w kontekście tego tematu, przybliża stosowane przez nich argumenty „za i przeciw” piractwu. Część raportu przeznaczono też na kronikę wydarzeń związanych z walką z piractwem w Polsce, do której trafiły przeszukania policji w przedsiębiorstwach i prywatnych mieszkaniach. Sporządzenie raportu poprzedziły - obok monitoringu Internetu -prowadzone równolegle działania antypirackie na polu informacyjnym. Pozwoliło to nie tylko ocenić nastawienie internautów do tematu, ale także ujawnić mechanizmy sprzyjające rozwojowi pirackiego procederu w naszym kraju.

Celem raportu jest również przybliżenie zmian, które dokonują się w świadomości internautów na tle inicjatyw edukacyjnych poświęconych walce z piractwem oraz na tle instytucjonalnych działań policji wymierzonych w ten proceder. Raport nie pretenduje do rangi publikacji wyczerpującej temat piractwa w Polsce, jego zadaniem jest prezentacja faktów związanych z piractwem w okresie od stycznia do grudnia 2011 roku. Liczymy, że treści zaprezentowane w raporcie okażą się użyteczne dla dziennikarzy, administratorów serwisów i forów internetowych, blogerów, a także dla wszystkich internautów, którzy nie pozostają obojętni wobec problemu piractwa.

Najpopularniejsze