Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychInneRaport Antypiracki 2011

Raport Antypiracki 2011

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Publikacja przedstawia zarówno jakościowe, jak i ilościowe dane dotyczące tematu piractwa intelektualnego w polskim Internecie, a także chronologiczny zapis antypirackich działań polskich służb państwowych oraz organizacji biznesowych i pozarządowych w roku 2011.

Piractwa intelektualnego w roku 2011 nie możemy rozpatrywać poza kontekstem wydarzeń z przełomu stycznia i lutego bieżącego roku, dotyczących zamiaru podpisania przez Polskę umowy ACTA. Zdecydowany obywatelski sprzeciw wobec ACTA, wyrażony licznymi protestami internautów na ulicach polskich miast dowodzi nie tylko niskiej świadomości prawnej w zakresie naruszeń praw autorskich i praw pokrewnych, ale i przyzwolenia społecznego na kradzież własności intelektualnej.

 

Pobierz dokument: Raport Antypiracki 2011
Wydarzenie życiowe: Inne
Typ dokumentu: Inne
Gałęzie prawa: Prawo cywilne, Prawo karne, Inne › Inne gałęzie prawa
Typy podmiotów: Osoba fizyczna, Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

piractwo intelektualne

,

walka z piractwem

,

działania antypirackie

,

piraci

,

internet

,

Raport Antypiracki 2011

Autor: Sztab Antypiracki
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

Trwałe wkomponowanie Internetu w nasze życie codzienne doprowadziło do zatarcia granic między takimi pojęciami jak „kradzież własności intelektualnej” a „wymiana plików”. Jak pokazują dane zgromadzone w raporcie, skala piractwa w Polsce wciąż jest wysoka. Działania podejmowane przez różne organizacje i organy ścigania są jednak skuteczne. Pokazują, że piraci nie mogą czuć się bezpiecznie, a z czasem skala nielegalnego procederu w Polsce może się zmniejszyć.

„Raport antypiracki” dostarcza wiedzy o skali piractwa w polskim Internecie, dyskusjach prowadzonych przez internautów w kontekście tego tematu, przybliża stosowane przez nich argumenty „za i przeciw” piractwu. Część raportu przeznaczono też na kronikę wydarzeń związanych z walką z piractwem w Polsce, do której trafiły przeszukania policji w przedsiębiorstwach i prywatnych mieszkaniach. Sporządzenie raportu poprzedziły - obok monitoringu Internetu -prowadzone równolegle działania antypirackie na polu informacyjnym. Pozwoliło to nie tylko ocenić nastawienie internautów do tematu, ale także ujawnić mechanizmy sprzyjające rozwojowi pirackiego procederu w naszym kraju.

Celem raportu jest również przybliżenie zmian, które dokonują się w świadomości internautów na tle inicjatyw edukacyjnych poświęconych walce z piractwem oraz na tle instytucjonalnych działań policji wymierzonych w ten proceder. Raport nie pretenduje do rangi publikacji wyczerpującej temat piractwa w Polsce, jego zadaniem jest prezentacja faktów związanych z piractwem w okresie od stycznia do grudnia 2011 roku. Liczymy, że treści zaprezentowane w raporcie okażą się użyteczne dla dziennikarzy, administratorów serwisów i forów internetowych, blogerów, a także dla wszystkich internautów, którzy nie pozostają obojętni wobec problemu piractwa.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów