Projekt aktu notarialnego o ustaniu wspólności majątkowej małżonków

Wzór dokumentu - Projekt aktu notarialnego o ustaniu wspólności majątkowej małżonków

4,8/5 z 11 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Ustanowienie rozdzielności majątkowej obowiązkowo musi być ustanowione w formie aktu notarialnego, natomiast umowa o podział majątku wspólnego małżonków wymaga formy aktu notarialnego, tylko w przypadku gdy podziałowi podlegają nieruchomości. Rozdzielność majątkowa to ustrój majątkowy małżeński, który charakteryzuje się tym, że nie występuje w nim majątek wspólny małżonków, lecz jedynie dwa majątki osobiste, z których każdy należy do jednego z małżonków.

Aby pobrać wzór umowy wystarczy wysłać SMS i postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Pobierz - Wzór (projekt) aktu notarialnego o ustanowieniu rozdzielności majątkowej pomiędzy małżonkami oraz umowa o podział majątku wspólnego małżonków.

czytaj więcej »
Pobierz dokument: Projekt aktu notarialnego o ustaniu wspólności majątkowej małżonków
wzór w formacie:
DOCXPDF

W sytuacij, gdy zostanie zawarta umowa dotycząca rozdzielności majątkowej, małżonkowie nie będą posiadali majątku wspólnego, lecz jedynie dwa odrębne od siebie w sensie prawnym majątki. Wówczas każdy z małżonków zarządza swoim majątkiem samodzielnie .
Rozdzielność majątkowa może być ustanowiona zarówno przed jak i w trakcie małżeństwa. W pierwszym przypadku rozdzielność obowiązuje od chwili zawarcia związku małżeńskiego, w drugim może ona zastępować wspólność ustawową lub inny ustrój umowny.
Jeśli natomiast rozdzielność następuje w trakcie trwania małżeństwa, czyli rozdzielność majątkowa zastępuje inną umowę małżeńską to małżonkowie stają się współwłaścicielami wszystkich posiadanych przedmiotów, mogą też podzielić dotychczasowy wspólny majątek.

Informacje dodatkowe:
Wydarzenie życiowe: WłasnośćZmiany własności
Typ dokumentu: Akt notarialnyUmowa o podział / zniesienie
Gałąź prawa: Prawo cywilnePrawo rodzinne i opiekuńcze
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

podział majątku

,

rozdzielność majątkowa

,

rozdzielność

,

małżeństwo

,

akt notarialny

,

wspólność ustawowa

Miejsce złożenia: Strona
  • Uważam, że wzór umowy kupna sprzedaży samochodu, który mogłem pobrać z Państwa strony jest bardzo czytelny i zawiera wszystko to, co jest potrzebne do spisania dobrze umowy. Nie wiem jak inni, ale ja jestem zadowolony. Pozdrawiam Jacek, mechanik.

  • Fajny serwis, wszystkie wzory dokumentów znajdują się w jednym miejscu. Łatwo je odszukać i pobrać. Wzór aktu notarialnego, który pobrałem miał komentarz. Dbacie o Klienta. Oceniam bardzo dobrze. Anna, Bolesławiec

Wydarzenie życiowe:
np. sprzedaż, pełnomocnictwo, alimenty
np. sprzedaż › wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu:
np. wniosek, umowa, formularz
Gałąź prawa:
np. prawo cywilne, prawo pracy
Słowo kluczowe:
np. pit, pozew, alimenty, testament
Typ podmiotu:
np. firma, osoba fizyczna, fundacja
® 2011 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.