Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychSprawa sądowaPozewPozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym

4,9/5 z 282 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Nakaz zapłaty stanowi tytułu zabezpieczenia wykonalny bez potrzeby nadawania mu klauzuli wykonalności, a zatem z chwilą wydania nakazu zapłaty wierzyciel nie czekając na jego uprawomocnienie się może wystąpić do komornika z wnioskiem o zabezpieczenie swojego roszczenia np. poprzez zajęcie ruchomości, zajęcie wynagrodzenia albo obciążenie nieruchomości hipoteką przymusową.

 

Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym charakteryzuje się niższymi kosztami dla powoda w porównaniu ze zwykłym postępowaniem oraz osłabia pozycję dłużnika w ten sposób, że ten chcąc zaskarżyć nakaz zapłaty poprzez wniesienie zarzutów jest zobowiązany jednocześnie uiścić wpis sądowy. Nakaz zapłaty wydany na podstawie weksla staje się natychmiast wykonalny po upływie terminu zapłaty wskazanego przez sąd. Pobierz - WZÓR DOKUMENTU POZEW O ZAPŁATĘ W POSTĘPOWANIU NAKAZOWYM!

Pobierz dokument: Pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym
Wydarzenie życiowe: Sprawa sądowa › Pozew
Typ dokumentu: Pozew › Pozew o zapłatę
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo własności
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

wezwanie

,

nakaz

,

nakaz zapłaty

,

cywilne postępowanie

,

pozew

,

windykacja

Autor: Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: PDF

Dokument  pozew o zapłatę w formacie PDF został przygotowany przez naszych prawników. Jest to pozew o zapłatę w postępowaniu nakazowym w formacie PDF zawierający: wzór pozwu w postępowaniu nakazowym, dokument uzupełniony przykładowymi danymi (wypełniony pozew), informację dodatkową zawierającą podstawowe wiadomości dot. powództwa w postępowaniu nakazowym.

Najpopularniejsze