Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychMałżeństwoRozwódPozew o rozwód z winy pozwanego
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Pozew o rozwód z winy pozwanego

4.2/5 z 160 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Jeżeli między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód. Orzekając rozwód, sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia. Sąd może orzec także o alimentach na wspólne małoletnie dzieci, a także o eksmisji współmałżonka. Pobierz wzór dokumentu - Pozew o rozwód z winy pozwanego

Pobierz dokument: Pozew o rozwód z winy pozwanego
rekomendacja:
Wydarzenie życiowe: Małżeństwo › Rozwód
Typ dokumentu: Pozew › Pozew o rozwód
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo rodzinne i opiekuńcze
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

sąd

,

odpowiedź na pozew

,

małżeństwo

,

orzeczenie rozwodu

,

pozew

,

sprawa rozwodowa

,

pozew o rozwód

,

separacja

,

rozwód

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Pozew o rozwód wnosi się do sądu okregowego wlasciwego na wspólne zamieszkanie małżonków. Do pozwu o rozwód należy dołączyć odposy skróconego aktu małżeństwa a także odpisy skróconych aktów urodzenia wspólnych małoletnich dzieci. W pozwie o rozwód można domagać się także alimentów na rzecz współmałżonka oraz wspólnych małoletnich dzieci. Pobierz wzór dokumentu - pozew o rozwód z orzeczeniem winy pozwanego i orzeczeniem eksmisji.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów