Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychMałżeństwoRozwódPozew o rozwód z winy pozwanego

Pozew o rozwód z winy pozwanego

4.1/5 z 383 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Rozwód może być orzeczony bez orzekania o winie lub z orzeczeniem winy jednego albo obojga małżonków. Polskie prawo rodzinne opiera się na zasadzie trwałości małżeństwa. Postuluje ochronę rodziny założonej przez małżonków i ochronę dobra małoletnich dzieci. Aby sąd mógł orzec rozwód, muszą zaistnieć dwie przesłanki - trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.


Pobierz wzór dokumentu - Pozew o rozwód z winy pozwanego z wnioskiem o orzeczenie pozbawienia władzy rodzicielskiej

Pobierz dokument: Pozew o rozwód z winy pozwanego
rekomendacja:
Wydarzenia życiowe: Małżeństwo › Rozwód, Małżeństwo › Pozew
Typ dokumentu: Pozew › Pozew o rozwód
Gałąź prawa: Inne › Inne gałęzie prawa
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

postępowanie rozwodowe

,

rozwód

,

odpowiedź na pozew

,

pozew o rozwód

,

pozew

,

postępowanie w sprawie o rozwód

,

sprawa o rozwód

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Sąd z urzędu rozstrzyga w wyroku rozwodowym o władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi. Sąd orzeka także, w jakiej wysokości każdy z małżonków obowiązany jest do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka. Sąd może powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem jednemu z rodziców, a władzę rodzicielską drugiego z nich ograniczyć do określonych uprawnień i obowiązków w stosunku do osoby dziecka. Sąd może orzec o zawieszeniu, ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej jednego lub obojga rodziców. Sąd może również powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom - wówczas określa miejsce pobytu dziecka przy jednym z rodziców. Orzeczenie dotyczące władzy rodzicielskiej może zostać później zmienione przez sąd opiekuńczy.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów