Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychMałżeństwoRozwódPozew o rozwód z orzeczeniem winy pozwanego i orzeczeniem eksmisji
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Pozew o rozwód z orzeczeniem winy pozwanego i orzeczeniem eksmisji

4,4/5 z 41 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Jeżeli między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód. Orzekając rozwód, sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia. Sąd może orzec także o eksmisji współmałżonka, która może nastąpić, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie. Pozew o rozwód wnosi się do sądu okręgowego właściwego na wspólne zamieszkanie małżonków.  Do pozwu o rozwód należy dołączyć odposy skróconego aktu małżeństwa a także odpisy skróconych aktów urodzenia wspólnych małoletnich dzieci. W pozwie o rozwód można domagać się także alimentów na rzecz współmałżonka oraz wspólnych małoletnich dzieci. Pobierz wzór dokumentu - pozew o rozwód z orzeczeniem winy pozwanego i orzeczeniem eksmisji.

Pobierz dokument: Pozew o rozwód z orzeczeniem winy pozwanego i orzeczeniem eksmisji
Wydarzenie życiowe: Małżeństwo › Rozwód
Typ dokumentu: Pozew › Pozew o rozwód
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

alimenty

,

ustrój

,

rodzinne prawo

,

rozwód

,

separacja

,

ustrój majątkowy

,

cywilne postępowanie

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF
Najpopularniejsze