Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychDziałalność gospodarczaSprawa sądowaPoradnik - Postępowanie w sprawach gospodarczych
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Poradnik - Postępowanie w sprawach gospodarczych

4,3/5 z 566 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

W wydziałach gospodarczych rozpoznawane są sprawy ze stosunków cywilnych mędzy przedsiębiorcami, w zakresie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej (sprawy gospodarcze). Sprawy gospodarcze, w tym rozpoznawane w postpowaniu nakazowym i upominawczym, należą do właściwości sadow okręgowych, z wyjątkiem spraw, dla których zastrzeżona jest właściwość sądów rejonowych. Sprawy z zakresu ochrony konkurencji, regulacji energetyki, telekomunikacji i transportu kolejowego rozpoznaje Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (który jest jednym z wydziałów Sądu Okręgowego w Warszawie).

Pobierz Poradnik Ministerstwa Sprawiedliwości - Postępowanie w sprawach gospodarczych

Pobierz dokument: Poradnik - Postępowanie w sprawach gospodarczych
Wydarzenie życiowe: Działalność gospodarcza › Sprawa sądowa
Typ dokumentu: Poradnik › Sądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

wyrok

,

nakaz zapłaty

,

gospodarcze sprawy

,

cywilne postępowanie

,

gospodarcze prawo

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

W poradniku Ministerstwa Sprawiedliwości - Postępowanie w sprawach gospodarczych można znaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak:

  • Jakie są czynności w postępowaniu przed sądem gospodarczym?
  • Co to jest wyrok zaoczny?
  • Co to jest nakaz zapłaty?

Broszura zawiera informacje o charakterze ogólnym. W każdym przypadku zaleca się zasiągnięcia opinii prawnika. Informacje są także udzielane przez sądy i niektóre organizacje pozarządowe.

Najpopularniejsze