Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychDziałalność gospodarczaPodatekPodatek VAT podstawowe zagadnienia - poradnik
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Podatek VAT podstawowe zagadnienia - poradnik

4,5/5 z 6 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Dnia 11 marca 2004 r. Sejm uchwalił ustawę o podatku od towarów i usług. Ustawa ta zastąpiła ustawę z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 11, poz. 50 ze zm.). Podstawowym założeniem nowej ustawy było dostosowanie przepisów w zakresie tego podatku do wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.

Pobierz - Broszura MF - Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - podstawowe zagadnienia

Pobierz dokument: Podatek VAT podstawowe zagadnienia - poradnik
Wydarzenie życiowe: Działalność gospodarcza › Podatek
Typ dokumentu: Poradnik › Podatkowy
Gałąź prawa: Prawo podatkowe › Podatek VAT
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

podatek vat

,

podatek

,

podatkowe prawo

,

podatek od towarów i usług

Autor: Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

Broszura ma charakter informacyjny i nie stanowi wykładni prawa. Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw z dnia 5 kwietnia 2004 r., Nr 54, poz. 535. Ustawa weszła w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia, tj. 20 kwietnia 2004 r. Część regulacji weszła w życie jednak w innych terminach. Przepisy w zakresie rejestracji podatników dla potrzeb handlu wewnątrzwspólnotowego, stosuje się po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia ustawy, tj. od dnia 13 kwietnia 2004 r. Większość przepisów ustawy stosowana jest od dnia 1 maja 2004 r.

Najpopularniejsze