Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZmiana danychZmianyPIT-5/X
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

PIT-5/X

4,9/5 z 374 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Formularz PIT-5/X jest to informacja o naleznym zryczałtowanym podatku dochodowym. PIT-5/X stanowi załącznik do deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy (PIT/5) oraz do deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy według stawki 19% (PIT-5L).

 

Pobierz formularz - PIT-5/X

Pobierz dokument: PIT-5/X
Wydarzenie życiowe: Zmiana danych › Zmiany
Typ dokumentu: Formularz › Skarbowy
Gałąź prawa: Prawo podatkowe › Zgłoszenia
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

podatki

,

podatek dochodowy

,

PIT

,

zryczałtowany podatek dochodowy

Autor: Ministerstwo Finansów
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF
Zobacz także
Pliki
»PIT-5 »PIT-5L

Do miesięcznej deklaracji podatkowej PIT-5 lub PIT-5L, w przypadku podatku liniowego, podatnik jest zobowiązany dołączyć załącznik PIT-5/X (informacja o zryczałtowanym podatku dochodowym za miesiąc). PIT-5, czyli deklaracja na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy należy złożyc do Urzędu Skarbowego do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pobrano zaliczkę . Nalezy przy tym zaznaczyć, że zaliczkę za grudzień w wysokości należnej za listopad uiszcza się w terminie do 20 grudnia, bez składania deklaracji. Natomiat PIT-5L, czyli deklaracja na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy według stawki 19% należy złożyć do Urzędu Skarbowego do 20 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Zaliczkę za grudzień w wysokości należnej za listopad uiszcza się w terminie do 20 grudnia, bez składania deklaracji. 

Najpopularniejsze