Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZmiana danychZmianyPIT-5/A
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

PIT-5/A

4,1/5 z 440 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Formularz PI-5/A obliczenie dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, oraz z najmu, podnajmu, dzierżawy i innych umów o podobnym charakterze stanowi załącznik do deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy (PIT-5) oraz do deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy według stawki 19% (PIT-5/L)

 

Pobierz formularz PIT-5/A - Obliczenie dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, oraz z najmu, podnajmu, dzierżawy i innych umów o podobnym charakterze.

Pobierz dokument: PIT-5/A
Wydarzenie życiowe: Zmiana danych › Zmiany
Typ dokumentu: Formularz › Skarbowy
Gałąź prawa: Prawo podatkowe › Zgłoszenia
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

pozarolnicza działalność gospodarcza

,

dzierżawa

,

najem

,

PIT

Autor: Ministerstwo Finansów
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF
Zobacz także
Pliki
»PIT-5 »PIT-8A
»PIT-4G

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wymienia jako odrębne źródło przychodów: najem, podnajem, dzierżawę, poddzierżawę, a także inne umowy o podobnym charakterze - w tym również dzierżawę, poddzierżawę działów specjalnych produkcji rolnej oraz gospodarstwa rolnego lub jego składników na cele nierolnicze albo na prowadzenie działów specjalnych produkcji rolnej, z wyjątkiem składników majątku związanych z działalnością gospodarczą. Od dochodu z tego źródła przychodów należy płacić podatek dochodowy według zasad ogólnych. Nie zapłacimy podatku PIT, jeżeli wynajmujemy pokoje gościnne w budynkach mieszkalnych, położone na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym, pod warunkiem, że liczba wynajmowanych pokoi nie przekracza 5.

Najpopularniejsze