Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychWłasnośćZawarcie umowyPCC-3 Formularz podatkowy
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

PCC-3 Formularz podatkowy

5/5 z 5773 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Od 1 stycznia 2009 obowiązuje deklaracja w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, czyli formularz PCC-3. PCC-3 trzeba wypełnić kupując np. używany samochód na giełdzie. Istotną zmianą jest fakt, iż formularz PCC-3 nie musi być podpisany przez sprzedającego, co było znacznym utrudnieniem w przypadku PCC-1. Obecnie wypełnia go i podpisuje tylko kupujący. Deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego. Deklaracja PCC-3 ma trzy strony, które musi wypełnić podatnik.

Formularz podatkowy PCC-3 został udostępniony w formie pliku .PDF.Pobierz - Formularz podatkowy PCC-3

Pobierz dokument: PCC-3 Formularz podatkowy
Wydarzenia życiowe: Własność › Zawarcie umowy, Zobowiązanie › Zawarcie umowy, Sprzedaż › Inne
Typ dokumentu: Formularz › Skarbowy
Gałąź prawa: Prawo podatkowe › Zgłoszenia
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

podatek od czynności cywilnoprawych

,

formularz skarbowy

,

formularz

,

PCC

,

podatek

Autor: Ministerstwo Finansów
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF

Druk należy wypełnić przy zawieraniu wybranych umów cywilnoprawnych, pomiędzy osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności gospodarczej (np. w przypadku umowy sprzedaży samochodu). Podatnik jest zobowiązany złożyć  deklarację i zapłacić podatek w terminie 14 dni od daty dokonania czynności. Podatek nie jest należy jeśli jedną ze stron jest przedsiębiorca - podatnik VAT.

Pouczenie:

Jeżeli nabywcą np.: kupującym (stroną czynności) jest jedna osoba (podmiot) to wypełnia i składa ona deklarację PCC-3.
Jeżeli stronami czynności np.: nabywcami są dwie osoby lub więcej to wypełniają i składają one jedną deklarację PCC-3 oraz załącznik PCC-3/A (tyle załączników ilu współwłaścicieli).

 

Najpopularniejsze