Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychEgzekucjaWszczęcie egzekucji / prowadzenie egzekucjiOświadczenie pracodawcy w odpowiedzi na zajęcie egzekucyjne
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Oświadczenie pracodawcy w odpowiedzi na zajęcie egzekucyjne

3,5/5 z 13 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Dokonując zajęcia wierzytelności komornik zawiadamia dłużnika, że nie wolno mu odbierać żadnego świadczenia ani rozporządzać zajętą wierzytelnością i ustanowionym dla niej zabezpieczeniem, oraz wzywa dłużnika zajętej wierzytelności (w przypadku zajęcia wynagrodzenia za pracę - pracodawcę), aby należnego od niego świadczenia nie uiszczał dłużnikowi, lecz złożył je komornikowi lub do depozytu sądowego. Jednocześnie z zajęciem wierzytelności komornik wzywa jej dłużnika, aby w ciągu tygodnia złożył oświadczenie czy i w jakiej wysokości przysługuje dłużnikowi zajęta wierzytelność, czy też odmawia zapłaty i z jakiej przyczyny. Ponadto dłużnik zajętej wierzytelności winien wskazać czy inne osoby roszczą sobie prawa do wierzytelności, czy i w jakim sądzie lub przed jakim organem toczy się lub toczyła się sprawa o zajętą wierzytelność oraz czy i o jakie roszczenie została skierowana do zajętej wierzytelności egzekucja przez innych wierzycieli.

Wzór dokumentu: Oświadczenie pracodawcy w odpowiedzi na zajęcie egzekucyjne

Pobierz dokument: Oświadczenie pracodawcy w odpowiedzi na zajęcie egzekucyjne
Wydarzenia życiowe: Egzekucja › Wszczęcie egzekucji / prowadzenie egzekucji, Praca › Oświadczenie
Typ dokumentu: Oświadczenie › Pracownicze
Gałęzie prawa: Prawo cywilne, Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

zajęcie wynagrodzenia

,

zajęcie

,

egzekucja

,

komornik

,

sprawa egzekucyjna

,

odpowiedź pracodawcy

,

pracodawca

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Komornik
Formaty plików: PDFDOCX
Najpopularniejsze