Oświadczenie o udzieleniu prokury

Wzór dokumentu - Oświadczenie o udzieleniu prokury

4/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Prokura jest szczególną formą pełnomocnictwa udzielaną przez mocodawcę (osobę prawną) do dokonywania wszelkich czynności związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, w tym do udzielania dalszych pełnomocnictw.

Pobierz przygotowany przez naszego prawnika wzór dokumentu:
Ustanowienie prokury.

czytaj więcej »
Pobierz dokument: Oświadczenie o udzieleniu prokury
wzór w formacie:
DOCXPDF
Wzór dokumentu Oświadczenie o udzieleniu prokury zawiera:
  • przygotowany przez naszego prawnika szablon w formacie pliku do edycji (.doc)
  • podgląd dokumentu w formacie .pdf

Pod rygorem nieważności prokura musi być udzielona w formie pisemnej. Niezachowanie tej formy pociąga za sobą nieważność prokury. Daje ona  umocowanie do czynności sądowych i pozasądowych, jakie są związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa.Warto zauważyć, że ustanowienie prokury nie następuje w drodze umowy a jednostronnego oświadczenia udzielającego prokury, które już upoważnia prokurenta do działania.  Prokura musi być zgłoszona do KRS w terminie 7 dni od udzielenia, tak samo jak jej wygaśnięcie. Do zgłoszenia o udzieleniu prokury należy dołączyć wzór podpisu prokurenta poświadczony przez sąd lub uwierzytelniony notarialnie Prokura powstaje w momencie jej udzielenia, natomiast wpis do rejestru ma charakter deklaratoryjny, co oznacza, że jest tylko jej potwierdzeniem. Prokurent może wykonywać zatem swoje obowiązki jeszcze przed zgłoszeniem do rejestru. Wybrana osoba może prokurę przyjąć lub odrzucić. Przyjęcie prokury nie wymaga żadnego potwierdzenia pisemnego prokurenta. Wystarczy jeśli prokurent rozpocznie wykonywanie swoich obowiązków.

Informacje dodatkowe:
Wydarzenia życiowe: Spółka z o.o.Rejestracja, Spółka akcyjnaRejestracja, Społka jawnaRejestracja, Społka komandytowaRejestracja, Społka partnerskaRejestracja
Typ dokumentu: Oświadczenie
Gałąź prawa: Prawo gospodarczePrawo spółek
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

prokura

,

ustanowienie prokury

,

pełnomocnik

,

mocodawca

,

pełnomocnictwo szczególne

Miejsce złożenia: Sąd
  • Uważam, że wzór umowy kupna sprzedaży samochodu, który mogłem pobrać z Państwa strony jest bardzo czytelny i zawiera wszystko to, co jest potrzebne do spisania dobrze umowy. Nie wiem jak inni, ale ja jestem zadowolony. Pozdrawiam Jacek, mechanik.

  • Z Państwa serwisu korzystam już od wielu miesięcy. Pismo, które pobrałam z zakładki wzory dokumentów pozwoliło mi na sprawne załatwienie sprawy. Polecam wszystkim, którzy poszukują bazy wzorów dokumentów do pobrania. Naprawdę warto!Anna

Wydarzenie życiowe:
np. sprzedaż, pełnomocnictwo, alimenty
np. sprzedaż › wezwanie do zapłaty
Typ dokumentu:
np. wniosek, umowa, formularz
Gałąź prawa:
np. prawo cywilne, prawo pracy
Słowo kluczowe:
np. pit, pozew, alimenty, testament
Typ podmiotu:
np. firma, osoba fizyczna, fundacja
® 2011 - 2022 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.