Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychEgzekucjaSprawa sądowaOdpowiedź na pozew w postępowaniu przeciwegzekucyjnym
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Odpowiedź na pozew w postępowaniu przeciwegzekucyjnym

5/5 z 56 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Odpowiedź na pozew w postępowaniu przeciwegzekucyjnym należy do kategorii pism procesowych wnoszonych przez pozwanego. Jak wskazuje sama nazwa, polega ono na pisemnym sformułowaniu stanowiska pozwanego mając na uwadze zarzuty skierowane do niego, a zawarte w pozwie przez powoda.Pobierz wzór dokumentu: Odpowiedź na pozew w postępowaniu przeciwegzekucyjnym, przedmiotem którego jest zwolnienie spod egzekucji rzeczy ruchomej.

Pobierz dokument: Odpowiedź na pozew w postępowaniu przeciwegzekucyjnym
Wydarzenie życiowe: Egzekucja › Sprawa sądowa
Typ dokumentu: Pismo › Pozew o zapłatę
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

ustosunkowanie do zarzutów

,

postępowanie przeciwegzakucyjne

,

odpowiedź na pozew

,

powództwo przeciwegzekucyjne

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Stanowi ona replikę pozwu, gdzie pozwany ustosunkowuje się do zarzutów i twierdzeń powoda składanych w pozwie. Jest to uprawnienie pozwanego do ustosunkowania się do pozwu. W sprawach zawiłych sąd może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi na pozew lub także w miarę potrzeby wymianę przez strony dalszych pism przygotowawczych.  Brak odpowiedzi na pozew może być uznany za przyznanie przez pozwanego okoliczności wskazanych przez powoda w pozwie. Nadto w sprawach gospodarczych brak odpowiedzi na pozew skutkuje brakiem możliwości powołania dowodów, a nadto może uzasadniać wydanie wyroku zaocznego jeżeli pozwany nie stawi się także na rozprawę.

 

Najpopularniejsze