Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychAlimentyOdwołanie / sprzeciwOdpowiedź na pozew o ojcostwo i alimenty
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Odpowiedź na pozew o ojcostwo i alimenty

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Odpowiedź na pozew powinna spełniać ogólne warunki pisma procesowego, czyli oznaczenie stron, sądu, sygnatury sprawy, wnioski i ewentualne zarzuty oraz krótkie uzasadnienie swoich twierdzeń. Odpowiedź na pozew jest pismem procesowym mającym na celu przygotowanie rozprawy – a więc należy podać zwięźle stan sprawy, wypowiedzieć się co do twierdzeń strony przeciwnej i dowodów przez nią powołanych oraz wskazać dowody na poparcie swojego stanowiska w sprawie.

Pobierz wzór dokumentu: Odpowiedź na pozew o ojcostwo i alimenty przygotowany przez naszego prawnika!

Pobierz dokument: Odpowiedź na pozew o ojcostwo i alimenty
rekomendacja:
Wydarzenie życiowe: Alimenty › Odwołanie / sprzeciw
Typ dokumentu: Oświadczenie › Sądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

ojcostwo

,

domniemanie ojcostwa

,

odpowiedź na pozew

,

alimenty

,

zaprzeczenie ojcostwa

,

pozew o ustalenie ojcostwa

,

sprawa cywilna

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: PDFDOCX

Odpowiedź na pozew ma na celu wskazanie swojego stanowiska w sprawie oraz powołania dowodów na te twierdzenia. Pozwany ma możliwość w odpowiedzi na pozew do wypowiedzenia się w sprawie złożonego powództwa, oceny argumentów w nim zawartych. W odpowiedzi na pozew w sprawie o ojcostwo i alimenty pozwany w szczególności może zaprzeczać temu, że jest ojcem dziecka, a także w przypadku gdy ojcostwo będzie ustalone, wysokości alimentów jakie mają być orzeczone na rzecz małoletniego.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów