Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychAlimentyOdpowiedź na pozew o obniżenie alimentów
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Odpowiedź na pozew o obniżenie alimentów

4,9/5 z 75 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Pozwany ma prawo do złożenia odpowiedzi na pozew. W sprawie o obniżenie alimentów w imieniu małoletniego pozwanego występuje w charakterze strony przedstawiciel ustawowy maloletniego (matka lub ojciec). Zgodnie z treścią art. 138 k.r.o. zmiany wysokości ustalonych świadczeń alimentacyjnych można żądać jedynie w przypadku zmiany stosunków. Natomiast w myśl art. 135 § 1 k.r.o. zakres świadczeń alimentacyjnych zależy zarówno od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego jak i od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Jako przyczyna obniżenia ciążącego na zobowiązanym obowiązku alimentacyjnego nie może być brana pod uwagę sytuacja, w której pozwany posiada możliwości zarobkowe, a ich nie wykorzystuje, w tym celu żądając zmniejszenia obowiązku alimentacyjnego.

Pobierz wzór dokumentu: Odpowiedź na pozew o obniżenie alimentów

Pobierz dokument: Odpowiedź na pozew o obniżenie alimentów
Wydarzenie życiowe: Alimenty
Typ dokumentu: Pismo › Sądowy
Gałęzie prawa: Prawo cywilne › Prawo rodzinne i opiekuńcze, Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

powód

,

sprawa cywilna

,

alimenty

,

pozwany

,

obniżenie alimentów

,

odpowiedź na pozew

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: PDFDOCX
Najpopularniejsze