Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychEgzekucjaSprawa sądowaOdpowiedź na powództwo opozycyjne
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Odpowiedź na powództwo opozycyjne

4.3/5 z 3 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)
Pozwany może przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Stanowi ona replikę pozwu, gdzie pozwany ustosunkowuje się do zarzutów i twierdzeń powoda składanych w pozwie. Jest to uprawnienie pozwanego do ustosunkowania się do pozwu. W sprawach zawiłych sąd może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi na pozew lub także w miarę potrzeby wymianę przez strony dalszych pism przygotowawczych.  Brak odpowiedzi na pozew może być uznany za przyznanie przez pozwanego okoliczności wskazanych przez powoda w pozwie. Nadto w sprawach gospodarczych brak odpowiedzi na pozew skutkuje brakiem możliwości powołania dodowów, a nadto może uzasadniać wydanie wyroku zaocznego jeżeli pozwany nie stawi się także na rozprawę. Pobierz - Odpowiedź na pozew w postępowaniu przeciwegzekucyjnym

Odpowiedź pozawnego na pozwew w postępowaniu przeciwegzekucjunym, przedmiotem którego jest zwolnienie spod egzekucji rzeczy ruchomej.
Pobierz dokument: Odpowiedź na powództwo opozycyjne
rekomendacja:
Wydarzenie życiowe: Egzekucja › Sprawa sądowa
Typ dokumentu: Pismo › Pozew o zapłatę
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo zobowiązań
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

odpowiedź na pozew

,

powództwo przeciwegzekucyjne

,

ustosunkowanie do zarzutów

,

postępowanie przeciwegzakucyjne

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF
Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów