Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychZmiana danychZmianyNIP-5 Formularz podatkowy

NIP-5 Formularz podatkowy

4.7/5 z 2518 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Na podstawie artykułu 13 ust. 3 ustawy z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (Dz.U. Nr 142, poz.702, z późn. zm.), naczelnik urzędu skarbowego - na wniosek zainteresowanego -  zobligowany jest do potwierdzenia nadania Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) podmiotowi, który nim się posługuje. Zainteresowanym może być podatnik lub płatnik, którego potwierdzenie dotyczy lub osoba trzecia mająca interes prawny w złożeniu wniosku.

 

Pobierz formularz - NIP -5

 

Pobierz dokument: NIP-5 Formularz podatkowy
Wydarzenie życiowe: Zmiana danych › Zmiany
Typ dokumentu: Formularz › Skarbowy
Gałąź prawa: Prawo podatkowe › Zgłoszenia
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

formularz podatkowy NIP5

,

Wniosek o potwierdzenie nadania Numeru Identyfikacji Podatkowej

,

Numer Identyfikacji Podatkowej

,

NIP

Autor: Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF

Aby uzyskać potwierdzenie nadania Numeru Identyfikacji Podatkowej należy złożyć w Urzędzie Skarbowym formularz NIP-5, czyli wniosek o potwierdzenie nadania numeru NIP. Wniosek o potwierdzenie nadania numeru Numeru Identyfikacji Podatkowej wypełnia się w dwóch identycznych egzemplarzach, z czego jeden egzemplarz zostanie zwrócony wnioskodawcy. Formularz NIP-5 należy wypełnić zgodnie z zawartą w nim instrukcją. Bardzo ważne jest, aby na formularzu podawać wszystkie nazwy w pełnym brzmieniu. Organ podatkowy złożony wniosek powinien rozpatrzyć niezwłocznie. Po złożeniu formularza NIP-5 organ podatkowy sprawdza czy dane w nim zawarte są prawidłowe, a następnie potwierdza nadanie numeru Numeru Identyfikacji Podatkowej. Wnioskodawca otrzymuje wniosek NIP-5 z odpowiedzią. Jeżeli nie można potwierdzić podanego numeru NIP ze względu na podanie niewystarczających danych o podmiocie, którego dotyczy wniosek, stosowną adnotacje umieszcza się we wniosku.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów