Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychRejestracja Sąd / UrządRejestracjaKRS - ZH
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

KRS - ZH

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Spółki kapitałowe mogą łączyć się ze sobą nawzajem oraz ze spółkami osobowymi. Z kolei spółki osobowe mogą łączyć się między sobą tylko przez zawiązanie spółki kapitałowej. Zarząd każdej z łączących się spółek powinien zgłosić do sądu rejestrowego uchwałę o łączeniu się spółki w celu wpisania do rejestru wzmianki o takiej uchwale. 

Podziałowi spółek mogą podlegać wyłącznie spółki kapitałowe, które można podzielić na dwie lub więcej spółek kapitałowych. Plan podziału wraz z wnioskiem o wyznaczenie biegłego należy zgłosić do sądu rejestrowego spółki dzielonej lub spółki przejmującej. Z kolei w przypadku podziału przez zawiązanie nowej spółki powinien być zgłoszony do sądu rejestrowego spółki dzielonej.

Przekształcenie spółki handlowej w inną spółkę handlową polega na tym, że spółka handlowa o strukturze jednego typu zmienia swojoą strukturę na strukturę spółi przekształconej. Spółka przekształcana staje się spółką przekształconą z chwilą wpisu  spółki przekształconej  do rejestru.


Pobierz dokument - Zmiana - połączenie, podział, przekształcenie spółki - załącznik do wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców

Pobierz dokument: KRS - ZH
Wydarzenie życiowe: Rejestracja Sąd / Urząd › Rejestracja
Typ dokumentu: Wniosek › KRS
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Krajowy Rejestr Sądowy
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

połączenie spółek

,

podział spółek

,

przekształcenie spółki

,

formularz

,

krajowy rejestr sądowy

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF
Najpopularniejsze