Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychRejestracja Sąd / UrządRejestracjaKRS - WF
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

KRS - WF

4,8/5 z 392 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Jednym z etapów założenia stowarzyszenia jest sporządzenie listy założycieli. Lista powinna zawierać imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania i podpis. Na pierwszym zebraniu można też powołać władze (zarząd i komisje rewizyjną) ale nie jest to obowiązkowe. Można z tym poczekać do Walnego Zebrania. Następnie należy złożyć w Krajowym Rejestrze Sądowym KRS-W20, czyli wniosek o rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym wraz z odpowiednimi załącznikami.

 

Pobierz formularz - KRS - WF - Załącznik do wniosku o rejestrację podmiotu w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki zdrowotnej - ZAŁOŻYCIELE

Pobierz dokument: KRS - WF
Wydarzenie życiowe: Rejestracja Sąd / Urząd › Rejestracja
Typ dokumentu: Wniosek › KRS
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Krajowy Rejestr Sądowy
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

formularz

,

Formularze KRS

,

Wnioski KRS

,

KRS

,

krajowy rejestr sądowy

,

Dokumenty KRS

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

KRS-W20, czyli wniosek o rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym należy złożyć wraz z odpowiednimi załącznikami:

  • KRS WF - Założyciele
  • KRS-WK - Organy podmiotu/wspólnicy uprawnieni do reprezentowania spo.ki
  • KRS-WA - Oddziały, terenowe jednostki organizacyjne
  • KRS-WH - Sposób powstania
  • KRS-WM - Przedmiot działania
  • KRS-ZN - Sprawozdania finansowe i inne dokumenty

Załączniki obligatoryjne: KRS-WF, KRS-WK, KRS-WM – należy złożyć tylko wówczas gdy jednocześnie zgłaszana jest działalność gospodarcza. Formularze oraz wszystkie dokumenty z Zebrania należy złożyć w 2-ch egzemplarzach (oryginał + kopia).

Najpopularniejsze