Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychUbezpieczenie społeczne (ZUS)Sprawa sądowaKoszty sądowe w sprawach cywilnych
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Koszty sądowe w sprawach cywilnych

4,3/5 z 57 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wnosząc sprawę do sądu istnieje konieczność wniesienia opłaty sądowej. Opłatę stałą pobiera się w sprawach o prawa niemajątkowe w jednakowej wysokości, niezależnie od wartości przedmiotu sporu lub wartości przedmiotu zaskarżenia. Opłatę podstawową pobiera się w sprawach, w których przepisy nie przewidują opłaty stałej, stosunkowej lub tymczasowej. Opłaty stosunkową pobiera się w sprawach o prawa majątkowe i będzie ona wynosić 5% wartości przedmiotu sporu lub przedmiotu zaskarżenia, jednak nie mniej niż 30 zł i nie więcej niż 100.000 tyś. zł. W przypadku gdy pismo zostało wniesione o prawa majątkowe których wartości nie da się ustalić w chwili wniesienia pozwu, przewodniczący określa opłatę tymczasową która jest określana w granicach od 30-1000 zł.

Wersja pliku w formacie PDF została przygotowana przez naszych prawników. Jest to dokument, który w uporządowany i kompleksowy sposób przedstawia informację o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Dokument zawiera: Opłata sądowa Jak obliczyć wartość przedmiotu sporu Wysokość opłat we wszystkich rodzajach spraw Wysokość opłat w postępowaniu procesowym Sprawy z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego Opłaty w postępowaniu uproszczonym Sprawy gospodarcze Sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Wysokość opłat w postępowaniu nieprocesowym Sprawy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego Sprawy z zakresu prawa rzeczowego Sprawy z zakresu prawa o księgach wieczystych Sprawy z zakresu prawa spadkowego Sprawy z zakresu działania krajowego rejestru sądowego Inne sprawy rozpoznawane w postępowaniu nieprocesowym Wysokość opłat w postępowaniu zabezpieczającym Wysokość opłat w postępowaniu egzekucyjnym Wysokość opłat w postępowaniu upadłościowym, układowym i naprawczym Opłaty kancelaryjne Zwrot opłaty Pobierając wersję płatną z łatwością znajdziesz informację o wysokości opłaty sądowej. Wystarczy wysłać sms’a i pobrać plik.

Pobierz dokument: Koszty sądowe w sprawach cywilnych
Wydarzenie życiowe: Ubezpieczenie społeczne (ZUS) › Sprawa sądowa
Typ dokumentu: Akt prawny › Sądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

koszty

,

koszty sądowe

,

sprawy cywilne

,

cywilne postępowanie

,

postępowanie sądowe

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF
Najpopularniejsze