Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychUbezpieczenie społeczne (ZUS)Sprawa sądowaKoszty i opłaty sądowe - poradnik

Koszty i opłaty sądowe - poradnik

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wnosząc sprawę do sądu istnieje konieczność wniesienia opłaty sądowej. Opłatę stałą pobiera się w sprawach o prawa niemajątkowe w jednakowej wysokości, niezależnie od wartości przedmiotu sporu lub wartości przedmiotu zaskarżenia. Opłatę podstawową pobiera się w sprawach, w których przepisy nie przewidują opłaty stałej, stosunkowej lub tymczasowej. Opłaty stosunkową pobiera się w sprawach o prawa majątkowe i będzie ona wynosić 5% wartości przedmiotu sporu lub przedmiotu zaskarżenia, jednak nie mniej niż 30 zł i nie więcej niż 100.000 tyś. zł. W przypadku gdy pismo zostało wniesione o prawa majątkowe których wartości nie da się ustalić w chwili wniesienia pozwu, przewodniczący określa opłatę tymczasową która jest określana w granicach od 30-1000 zł.

Wersja pliku w formacie PDF została przygotowana przez naszych prawników. Jest to dokument, który w uporządowany i kompleksowy sposób przedstawia informację o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Dokument zawiera: Opłata sądowa Jak obliczyć wartość przedmiotu sporu Wysokość opłat we wszystkich rodzajach spraw Wysokość opłat w postępowaniu procesowym Sprawy z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego Opłaty w postępowaniu uproszczonym Sprawy gospodarcze Sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Wysokość opłat w postępowaniu nieprocesowym Sprawy z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego Sprawy z zakresu prawa rzeczowego Sprawy z zakresu prawa o księgach wieczystych Sprawy z zakresu prawa spadkowego Sprawy z zakresu działania krajowego rejestru sądowego Inne sprawy rozpoznawane w postępowaniu nieprocesowym Wysokość opłat w postępowaniu zabezpieczającym Wysokość opłat w postępowaniu egzekucyjnym Wysokość opłat w postępowaniu upadłościowym, układowym i naprawczym Opłaty kancelaryjne Zwrot opłaty Pobierając wersję płatną z łatwością znajdziesz informację o wysokości opłaty sądowej. Wystarczy wysłać sms’a i pobrać plik.

Pobierz dokument: Koszty i opłaty sądowe - poradnik
Wydarzenie życiowe: Ubezpieczenie społeczne (ZUS) › Sprawa sądowa
Typ dokumentu: Akt prawny › Sądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

cywilne postępowanie

,

sprawy cywilne

,

postępowanie sądowe

,

koszty

,

koszty sądowe

Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF
Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
Najpopularniejsze