Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychAlimentyJak złożyć pozew o alimenty - poradnik
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jak złożyć pozew o alimenty - poradnik

4,6/5 z 48 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Poradnik Ministerstwa Sprawiedliwości. W poradniku znajduje się podstawowy zbiór informacji z zakresu prawa dotyczącego dochodzenia zapłaty alimentów. Czytając poradnik, odnajdziesz odpowiedzi na takie pytania jak: Kto powinien płacić alimenty? Jak złożyć pozew o alimenty? 

Pobierz poradnik - Jak złożyć pozew o alimenty?

 

Pobierz dokument: Jak złożyć pozew o alimenty - poradnik
Wydarzenie życiowe: Alimenty
Typ dokumentu: Poradnik › Pozew o alimenty
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

pozew o alimenty

,

poradnik

,

alimenty

,

cywilne postępowanie

Autor: Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

Obowiązek alimentacyjny to obowiązek dostarczania środków utrzymania osobie, która nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie lub znajduje się w niedostatku.

Alimenty to obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny) obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo.
Art. 128 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Obowiązek alimentacyjny obciąża zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem; jeżeli jest kilku zstępnych lub wstępnych - obciąża bliższych stopniem przed dalszymi. Krewnych w tym samym stopniu obciąża obowiązek alimentacyjny w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym.
Art. 129 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Najpopularniejsze