Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychDziałalność gospodarczaPodatekFormularz VAT-26
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Formularz VAT-26

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Formularz VAT-26 to druk informacyjny składany w urzędzie skarbowym w celu odliczenia 100% VAT od samochodów wykorzystywanych przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Od 1 kwietnia 2014 r. zmieniły się zasady dotyczące korzystania z tego rodzaju ulgi podatkowej, a co za tym idzie zmodyfikowano wzór formularza VAT-26. Formularz VAT-26 powinniśmy złożyć we właściwym dla nas urzędzie skarbowym w terminie 7 dni od poniesienia pierwszego wydatku w związku z pojazdami wykorzystywanymi przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Pobierz dokument: Formularz VAT-26
Wydarzenie życiowe: Działalność gospodarcza › Podatek
Typ dokumentu: Formularz › Skarbowy
Gałęzie prawa: Prawo podatkowe › Podatek VAT, Prawo gospodarcze
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

ulga podatkowa

,

VAT-26

,

VAT

,

samochód w działalności

,

podatek

Autor: Ministerstwo Finansów
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF

W deklaracji tej znajdują się pola na wpisanie danych identyfikacyjnych oraz szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych pojazdów m.in. marka, model, rok produkcji, kolor, data nabycia i numer rejestracyjny pojazdu. Dane zawarte w formularzu VAT-26 pozwolą organom podatkowym zidentyfikować pojazdy podatnika, które wykorzystywane są wyłącznie do działalności gospodarczej. Jeśli wbrew istniejącemu obowiązkowi nie złożymy omawianego formularza, grozi nam kara grzywny do 720 stawek dziennych.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
Najpopularniejsze