Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychDziałalność gospodarczaPodatekFormularz VAT-26
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Formularz VAT-26

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Formularz VAT-26 to druk informacyjny składany w urzędzie skarbowym w celu odliczenia 100% VAT od samochodów wykorzystywanych przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Od 1 kwietnia 2014 r. zmieniły się zasady dotyczące korzystania z tego rodzaju ulgi podatkowej, a co za tym idzie zmodyfikowano wzór formularza VAT-26. Formularz VAT-26 powinniśmy złożyć we właściwym dla nas urzędzie skarbowym w terminie 7 dni od poniesienia pierwszego wydatku w związku z pojazdami wykorzystywanymi przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Pobierz dokument: Formularz VAT-26
Wydarzenie życiowe: Działalność gospodarcza › Podatek
Typ dokumentu: Formularz › Skarbowy
Gałęzie prawa: Prawo podatkowe › Podatek VAT, Prawo gospodarcze
Typ podmiotu: Przedsiębiorca
Słowa kluczowe:

VAT-26

,

podatek

,

ulga podatkowa

,

samochód w działalności

,

VAT

Autor: Ministerstwo Finansów
Miejsce złożenia: Urząd
Formaty plików: PDF

W deklaracji tej znajdują się pola na wpisanie danych identyfikacyjnych oraz szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych pojazdów m.in. marka, model, rok produkcji, kolor, data nabycia i numer rejestracyjny pojazdu. Dane zawarte w formularzu VAT-26 pozwolą organom podatkowym zidentyfikować pojazdy podatnika, które wykorzystywane są wyłącznie do działalności gospodarczej. Jeśli wbrew istniejącemu obowiązkowi nie złożymy omawianego formularza, grozi nam kara grzywny do 720 stawek dziennych.

Najpopularniejsze